Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
27/09/2021 - 19:20

Michał Pasiut tuż za podium Mistrzostw Świata. Medal był o krok…

To były bardzo udane zawody dla Michała Pasiuta. Sądeczanin, na Mistrzostwach Świata w kajakarstwie Górskim, zajął 4 miejsce w finale slalomu ekstremalnego. Medal był bardzo blisko.

Kajakarstwo można śmiało nazwać symbolem Nowego Sącza. Nasi zawodnicy, na różnego rodzaju światowych imprezach zawsze plasują się w czołówce. Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio bardzo blisko medalu była Klaudia Zwolińska. Tym razem ze znakomitej strony pokazał się Michał Pasiut.

Sądeczanin startował na Mistrzostwach Świata w Bratysławie. Od samego początku prezentował bardzo wysoki poziom, co pozwoliło mu awansować aż do finału slalomu ekstremalnego. Wyścig ćwierćfinałowy skończył na pierwszym miejscu, a półfinałowy na drugim.

Wielki finał ukończył na 4 miejscu. Wygrał Brytyjczyk Joe Clark, przed Nowozelandczykiem Finnem Butcherem. Polak walczył o brąz z Mario Leitner jednak nie udało mu się go dogonić. Mimo tego występ można zaliczyć na duży plus.

- Czwarte miejsce w finale Mistrzostw Świata w Extreme Slalom! Brutalna walka łeb w łeb (lub raczej kajak w plecy), to realia nowej olimpijskiej konkurencji. Cieszę się, że mogłem z dobrym skutkiem rywalizować ze ścisłą światową czołówką – napisał Pasiut na Facebooku.

W Mistrzostwach Świata uczestniczyła też Klaudia Zwolińska, która w K-1 kobiet zajęła 7. Miejsce. ([email protected], fot.: Antoine Lamielle, CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons)Dziękujemy za przesłanie błędu