Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
19/08/2022 - 12:05

Nasz kajakarz znowu na medal! Za nami kolejny tydzień pełen sportowych emocji

Sądeczanie nie spuszczają z tonu. Kolejnym osiągnięciem może pochwalić się kajakarz Startu – Szymon Nowobilski, który zdobył medal na Mistrzostwach Europy U-23. W Starym Sączu odbywał się natomiast Memoriał Jana Magiery. Działo się w ostatnich dniach!

Sądecki kajakarz z medalem

Wakacje powoli dobiegają końca. Sportowcy także w tym okresie rywalizują na różnych zawodach. Nie brakuje na nich również zawodników z naszego regionu, którzy bardzo często odnoszą spore sukcesy. Tak było i w minionym tygodniu.

Znakomicie podczas Mistrzostw Europy młodzieżowców i juniorów U-23 , w slalomie kajakowym na torze w Czeskich Budziejowicach zaprezentował się nasz kajakarz – Szymon Nowobilski. Wspólnie z kolegami w C-1 Mx3 zajął 3. miejsce. Jego partnerami byli  Kacper Sztuba (Kajakarstwo górskie AZS - AWF Kraków) oraz Konrad Szymanek (KS Pieniny Szczawnica). Medalowa seria sądeckiego zawodników sądeckiego klubu wciąż trwa!

Wyścig Kolarski w Starym Sączu

Ciekawym wydarzeniem był także na pewno I Memoriał Jana Magiery, który w ubiegłą niedzielę odbywał się w Starym Sączu. Trasa wyścigu kolarskiego liczyła około 146 km, prowadziła przez okoliczne miejscowości i zdecydowali się ją pokonać zawodnicy z 12 państw.

Najlepszy okazał się Michael Boros (Elkov-Kasper). Drugie miejsce zajął Paweł Cieślik (Voster ATS Team), a trzecie – Michael Kukrle (Elkov-Kasper).

Wy również zaliczyliście bardzo udany występ w zawodach indywidualnych lub drużynowych? Wyślijcie do nas informację wraz ze zdjęciami. Opublikujemy ją. ([email protected], fot.: Klub Sportowy Start Nowy Sącz)




Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!






Dziękujemy za przesłanie błędu