04/05/2021 - 12:30

Sądeccy kajakarze walczą o miejsce w kadrze i wyjazd na Igrzyska Olimpijskie

Sądeccy kajakarze rywalizowali pod koniec kwietnia na torze Kolna w Krakowie, gdzie walczyli o miejsce w reprezentacji Polski. Dobre wyniki osiągnęła m.in. Klaudia Zwolińska oraz jej klubowy kolega Grzegorz Hedwig. Wkrótce we Włoszech rozpoczynają się Mistrzostwa Europy.

Na torze Kolna w Krakowie bardzo dobrze radziła sobie sądeczanka Klaudia Zwolińska (studentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu). Startowała w dwóch konkurencjach - K1 i C1 (kajak i kanadyjka kobiet ). W kajaku zajęła pierwsze miejsce, natomiast w kanadyjce drugie. Dało jej to prawo startu w Mistrzostwach Europy we włoskiej Ivrei.

Odbędą się one w dniach 6-9 maj i będą ostatnią eliminacją na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Sądeczanka ubiega się o prawo startu w Tokio w dwóch konkurencjach. Nie było jednak jedyną reprezentantką Startu Nowy Sącz na zawodach w Kolnej. W K-1 kobiet 3. miejsce zajęła Domika Brzeska, a w C-1 drugą oraz trzecią lokatę wywalczyła Katarzyna Liber.

Przeczytaj również: Takich kajakarzy zazdrości nam cała Polska!

Również w w czołówce rywalizacji mężczyzn nie zabrakło sądeczan. W C-1 drugie oraz pierwsze miejsce zajął Grzegorz Hedwig, a Szymon Nowobilski został sklasyfikowany na trzeciej lokacie. Tę samą pozycję zajął w K-1 Dariusz Popiela. ([email protected]fot.: AW)