Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 8 czerwca. Imieniny: Ady, Celii, Medarda
27/03/2023 - 11:00

Emocjonujący weekend na lokalnych stadionach. Kolejne amatorskie ligi wróciły do grania

Ostatni weekend marca przyniósł nam wiele emocji na lokalnych stadionach piłkarskich. Kolejne ligi powróciły do grania po przerwie zimowej. Do IV i V-ligowców dołączyli gracze Klasy Okręgowej oraz A-klasy. Wysokich wyników i zwrotów akcji nie brakowało. Czas na Sądecki Przegląd Boisk.

IV liga Małopolska – wyniki

Tempa wciąż nie zwalnia lider IV ligi – Wiślanie Jaśkowice. W drugiej wiosennej kolejce pokonali 5:2 Glinik Gorlice. Taki wynik sprawił, że ich przewaga nad drugą w tabeli Bruk-Bet Termalicą Nieciecza (która przegrała z Wierchami Rabka) wynosi już 12 punktów. Glinik natomiast spadł na 12 miejsce, ale ma 15 „oczek” więcej od będącej w strefie spadkowej Kalwarianki.

Zespół z Kalwarii Zebrzydowskiej ma za sobą udany weekend. Wygrał 3:0 z Limanovią. Kolejny punkt do swojego dorobku dołożyła Barciczanka. W pierwszym wiosennym meczu przed własną publicznością zremisowała 2:2 z Unią Oświęcim (bramki: M. Korzym, T. Zawiślan).

Bez ligowej wygranej w 2023 roku pozostaje Poprad Muszyna. Po ubiegłotygodniowym remisie, tym razem uległ 2:0 Lubaniowi Maniowy. W tabeli cały czas zajmuje 4. miejsce, ale przewaga nad ósmą Barciczanką to tylko 3 punkty.

V liga Małopolska wschód – wyniki

Bardzo ciekawie jest również w V lidze. Drugie wiosenne zwycięstwo zanotował Sokół Słopnice. Tym razem po dwóch bramkach Artura Matrasa pokonał 2:1 GLKS Gromnik i zrównał się punktami z drugim BKS-em Bochnia (zremisował 0:0 z Kolejarzem Stróże).

Zespół z gminy Grybów jest na 5. miejscu w tabeli. Siódmą lokatę zajmuje natomiast nowosądecki Dunajec. Po bramkach Nowaka i Schneidera wygrał 2:1 z Koroną Niedzieliska. W 2023 roku jest wciąż niepokonany.

O Klasie Okręgowej i A-klasie przeczytasz na następnej stronie

Dziękujemy za przesłanie błędu