22/05/2022 - 18:55

I wszystko jasne. Sandecja zostaje w I lidze, porażka na zakończenie sezonu

Piłkarze Sandecji nie zagrają w barażach o Ekstraklasę. W ostatniej kolejce Fortuna I ligi przegrali 1:2 z Arką Gdynia i ostatecznie zajęli 7. miejsce w tabeli. Jedyną bramkę zdobył dla nich z rzutu karnego w doliczonym czasie gry Łukasz Zjawiński.

Bardzo ciekawy sezon Fortuna I ligi dobiegł końca. Piłkarze Sandecji przez wiele kolejek znajdowali się na miejscu barażowym. Ostatecznie wypadli jednak poza tę strefę. Ostatnio kolejka niczego nie zmieniła.

Podopieczni trenera Dariusza Dudka przegrali 2:1 z Arką Gdynia. Pierwszą bramkę zdobył tuż przed przerwą Michał Marcjanik, po strzale przewrotką. Drugiego gola strzelił w 82 minucie z rzutu karnego Mateusz Żebrowski. Jedenastkę w doliczonym czasie gry wykorzystał również Łukasz Zjawiński, do remisu doprowadzić się jednak nie udało.

Swój mecz wygrał także Chrobry Głogów (4:0 z Zagłębiem Sosnowiec). Oznacza to, że nawet wygrana nie zapewniłaby sądeczanom miejsca barażowego. Ostatecznie, Sandecja zajęła 7. miejsce w tabeli.

Do Ekstraklasy awansował Widzew Łódź i Miedź Legnica. W barażach powalczy Arka, Odra Opole, Korona Kielce i Chrobry. Z ligi spada GKS Jastrzębie, Górnik Polkowice i Stomil Olsztyn. W przyszłym sezonie w I lidze zagra Stal Rzeszów, Chojniczanka Chojnice oraz zwycięzca drugoligowych baraży. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)