Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
15/05/2024 - 15:45

Katastrofa liczona w milionach złotych. Z tymi "potęgami" Sandecja zagra w III lidze

Mimo hucznych zapowiedzi o szybkim powrocie do I ligi, Sandecja Nowy Sącz zaliczyła drugi spadek z rzędu. Zespół trafił na peryferia poważnego futbolu, co podkreśla katastrofalną kondycję sądeckiego sportu drużynowego. Klub, którego utrzymanie kosztowało wszystkich mieszkańców miliony złotych został sprowadzony na dno. Z kim będzie się mierzył na czwartym poziomie rozgrywkowym? Piłkarskimi tuzami tych zespołów nazwać z pewnością nie można…

Sandecja Nowy Sącz spadła z II ligi

Na trzy kolejki przed końcem sezonu piłkarze Sandecji Nowy Sącz byli już pewni spadku do III ligi. Zespół prezentował się fatalnie, choć według przedsezonowych zapowiedzi miał grać o najwyższe cele.

- Głównym celem, jakie postawiły władze miasta przed zarządem Sandecji jest budowa silnego zespołu, który będzie walczył o awans - mówił w czerwcu 2023 roku prezydent Ludomir Handzel. Finalnie zakończyło się jednak prawdziwą katastrofą i drugim spadkiem z rzędu. Nie pomogły nawet kolejne transze pieniędzy przelewane lekką ręką z miejskiej kasy na konto klubu. W minionym roku było to aż 10 milionów złotych.

Sądeczanie znaleźli się na czwartym poziomie rozgrywkowym. Tak źle nie było od 30 lat. Oznacza to rywalizację z zespołami, z którymi w przeszłości mierzyli się już wielokrotnie. Przypomnijmy, że naszą grupę III ligi tworzą województwa małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie i lubelskie.

Z kim Sandecja Nowy Sącz zagra w III lidze?

Do końca trwającego sezonu pozostało jeszcze kilka kolejek. Niemal pewny awans ma jednak Wieczysta Kraków. Z zespołem gwiazd, prowadzonym obecnie przez Sławomira Peszkę, Sandecja zatem nie zagra. Jej rywalem nie będą również Karpaty Krosno, Sokół Sieniawa i Orlęta Radzyń Podlaski. Te zespoły najprawdopodobniej spadną do IV ligi.

Z ligą pożegna się jeszcze jeden zespół. Póki co na miejscu spadkowym jest KS Wiązownica. Zagrożone są jednak również Podhale Nowy Targ, Wisłoka Dębica i Unia Tarnów. Walka o utrzymanie będzie trwała do samego końca, bo różnice punktowe są bardzo małe.

Stawkę uzupełnią beniaminkowie. Kto nimi będzie? Z grupy małopolskiej IV ligi awans uzyskają prawdopodobnie rezerwy Wisły Kraków. W grupie lubelskiej na czele mamy z kolei Lewart Lubartów. Ostatniego słowa nie powiedziała jednak jeszcze również Janowianka Janów Lubelski, która do lidera traci 4 “oczka”.

Na Podkarpaciu stawce przewodzi Pogoń-Sokół Lubaczów. Trzy punkty mniej ma Stal Łańcut i Cosmos Nowotaniec. Nieco mniejsze szanse na awans ma Ekoball Sanok oraz Legion Pilzno. Z kolei w województwie świętokrzyskim wszystko jest jasne. Beniaminkiem III ligi będzie Korona II Kielce. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)

Pełny zestaw drużyn, z którymi Sandecja zagra w III lidze na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu