Wtorek, 16 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina
04/07/2020 - 09:15

Kolejna porażka Sandecji! Sytuacja w tabeli coraz trudniejsza [aktualizacja]

Sandecja przegrała wyjazdowe spotkanie z Chojniczanką Chojnice 2:1. Bramkę dla sądeckiej drużyny zdobył jej kapitan Dawid Szufryn.

Spotkanie, z uwagi na fakt, że obydwie drużyny walczą o utrzymanie zapowiadało się jako "mecz o życie". Od początku zarówno jedni, jak i drudzy stwarzali okazję, które nie przynosiły jednak efektu bramkowego. Zmieniło się to w 17 minucie, kiedy Tomasz Mikołajczak skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Daniela Bielicę. Sandecja próbowała odrobić straty, jednak ani Mateusz Klichowicz, ani Dominik Kun (w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem) nie zdołali pokonać Radosława Janukiewicza i na przerwę Sandecja schodziła przegrywając jedną bramką.

Po zmianie stron, obraz gry nie uległ zmianie, sytuacje do zdobycia bramki stwarzały sobie obydwie drużyny. Do wyrównania "Biało-czarni" doprowadzili za sprawą Dawida Szufryna, który w 67 minucie wykorzystał dośrodkowanie Michała Walskiego i strzałem głową zdobył bramkę. Rozstrzygającą akcję, po której Janusz Surdykowski strzelił gola na wagę 3 pkt piłkarze Chojniczanki przeprowadzili w 81 minucie. W doliczonym czasie II połowy, w następstwie dwóch żółtych kartek, czerwony kartonik otrzymał strzelec pierwszej bramki - Tomasz Mikołajczak, jednak sądeczanie nie potrafili już odwrócić losów meczu (strzał w słupek zanotował Szymon Kuźma).

Na pomeczowej konferencji prasowej trener Sandecji - Tomasz Kafarski, przyznał że celem na ten mecz było wywiezienie z Chojnic kompletu punktów, czego nie udało się osiągnąć przez niewykorzystanie dobrych sytuacji (w których często brakowało szczęścia). Sądecka drużyna z niepokojem może spoglądać na tabelę. Nad strefą spadkową ma tylko 2 pkt przewagi, a drużyny które są za nią (Puszcza Niepołomice, Odra Opole, GKS Bełchatów), będą dopiero rozgrywać swoje mecze.

Do zakończenia rozgrywek Fortuna 1 ligi pozostały jeszcze cztery kolejki. Kolejne spotkanie Sandecja rozegra w piątek (10 lipca) na własnym boisku z przewodząca pierwszoligowej stawce Stalą Mielec.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz - Krystian Wachowiak, Kamil Wiktorski, Seweryn Michalski, Oskar Paprzycki - Agwan Papikyan (66' Janusz Surdykowski), Bartosz Wolski, Robert Ziętarski (60' Jan Mudra), Aleksander Jagiełło (74' Łukasz Zejdler), Tomasz Mikołajczak - Mateusz Kuzimski.

Sandecja: Daniel Bielica - Michal Piter-Bučko, Dawid Szufryn, Adrian Basta - Dominik Kun, Radosław Kanach, Jan Kuźma (63' Kamil Ogorzały), Michał Walski (88' Szymon Kuźma) - Adrian Danek, Mateusz Klichowicz (84' Maciej Korzym), Mariusz Gabrych.

MP, fot.: Archiwum sadeczanin.info