01/08/2021 - 15:35

Na początek wtopa. Sandecja wysoko przegrała z Widzewem

W pierwszym meczu nowego sezonu piłkarze Sandecji ulegli Widzewowi Łódż aż 0-3. Sądeczanie nie potrafili postawić się skutecznie grającym gospodarzom. Spotkanie kończyli w ddziesiątkę, po czerwonej kartce dla Maiisa Fall'a.

Wystartował kolejny sezon Fortuna 1 ligi. Kibice Sandecji z pewnością liczyli, że jej nowi piłkarze będą wartością dodaną do drużyny, co pozwoli wygrywać kolejne mecze. Przyjdzie na to jednak poczekać co najmniej do kolejnego tygodnia. Meczu z Widzewem do udanych na pewno nie można zaliczyć.

Bardzo groźnie było już w 3. Minucie, gdy minimalnie obok słupka uderzył Paweł Zieliński. "Biało-czarni"odpowiedzieli 7 minut później. Swetosław Dikow dograł z bocznego sektora w pole karne, lecz sytuacyjne uderzenia Dawida Błanika nie znalazło drogi do siatki.

W 19 minucie Michał Grudniewski wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, dobrze kończąc rozegrany z rzutu wolnego schemat.  W 41 minucie uderzeniem głową podwyższył Karol Danielak. Były to jedyne gole w pierwszej połowie meczu, choć okazję po stronie sądeczan miał m.in. Maissa Fall.

Po zmianie stron Widzew stwarzał kolejne sytuacje. W 63 minucie rzut karny wykorzystał Paweł Tomczyk. Sandecja kończyła mecz w „10” po czerwonej kartce Falla. Trzy punkty tym samym zostały w Łodzi. W następnej kolejce "Biało-czarni" zagrają z Górnikiem Polkowice. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)