Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
18/07/2021 - 21:15

Pierwsze sparingowe zwycięstwo Sandecji. Puszcza pokonana

Piłkarze Sandecji rozegrali w sobotę trzeci sparing przed rozpoczynającym się sezonem. Ich rywalem była Puszcza Niepołomice. „Biało-czarni” pewnie wygrali 4-2. Pierwszy mecz ligowy już 1 sierpnia.

Ostatni okres jest w Sandecji bardzo gorący. Z funkcji prezesa zrezygnował Arkadiusz Aleksander, co bez wątpienia jest dużym zaskoczeniem. Drużyna cały czas przygotowuje się jednak do kolejnego sezonu. W sobotnim sparingu jej rywalem była Puszcza Niepołomice. "Biało-czarni: odnieśli w nim swoje pierwsze zwycięstwo.

W pierwszej połowie padły trzy gole. Najpierw, w początkowej fazie gry Tomasz boczek trafił po niefortunnej interwencji do własnej bramki. W 27 minucie z rzutu karnego wyrównał Maciej Małkowski (faulowany na polu karnym był Damian Chmiel). Minutę później, po dobrym uderzeniu Jakuba Wawszczyka, sądeczanie wyszli na prowadzenie.

Równie ofensywna była druga część gry. Fenomenalną bramkę strzelił w 66. minucie Dawid Błanik, trafiając w samo okienko bramki Puszczy. Swojego pierwszego gola w barwach Sandecji zdobył także Dawid Wolny, trafiając do siatki z 11 metrów. Puszczę stać było tylko na trafienie Bartosza Włodarczyka.

Pierwszy mecz ligowy „Biało-czarni” rozegrają 1 sierpnia. Wcześniej czeka ich jeszcze sparing z Koroną Kielce.

Sandecja wystąpiła w następującym składzie:

I połowa: Dawid Pietrzkiewicz - Jakub Wawszczyk, Tomasz Boczek, Sebastian Rudol, Rafał Kobryń - Bartłomiej Kasprzak, zawodnik testowany, Jakub Zych, Maciej Małkowski, Damian Chmiel - Svetoslav Dikov.

II połowa: Dawid Pietrzkiewicz - Adrian Basta, Tomasz Boczek, Michal Piter-Bučko, Kamil Słaby - zawodnik testowany (75' zawodnik testowany), Damir Šovšić, Robert Prochownik, Dawid Błanik, Michał Walski - Dawid Wolny.

([email protected], fot.: Adrian Maraś)