Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
04/09/2020 - 23:05

Polska-Holandia 0:1 w meczu Ligi Narodów na stadionie Ajaksu w Amsterdamie

Reprezentacja Polski gra spotkanie Ligi Narodów z Holandią. W kadrze meczowej zabrakło Roberta Lewandowskiego. Holendrzy prowadzą w drugiej połowie 1:0. I takim wynikiem skończyło się spotkanie.

Po bardzo długiej przerwie na boiska wrócą reprezentanci naszego kraju. W piątek zmierzą się oni na stadionie Ajaksu, w Amsterdamie z Holandią. Przed Polakami trudne zadanie, gdyż ich rywale to drużyna pełna gwiazd grających w najlepszych europejskich klubach. Wystarczy wymienić tutaj Virgila Vin Dijka, Mathijsa De Ligta, Frankie de Jonga, Memphisa Depaya, czy Donny van de Beeka. Wartość całej kadry „Oranje” jest dwa razy większa od kadry Polski.

Holendrów poprowadzi Dwight Lodeweges, który zastąpi zatrudnionego niedawno w FC Barcelonie Ronalda Koemana. W naszej kadrze zabraknie natomiast zwycięzcy Ligi Mistrzów – Roberta Lewandowskiego, który dostał wolne od trenera Jerzego Brzęczka.

Sędzia meczu będzie Georgi Kabakow. Pierwszy gwizdek już w piątek o godzinie 20:45. Przypuszczalny skład Biało-czerwonych będzie wyglądał następująco: Wojciech Szczęsny; Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Tomasz Kędziora; Sebastian Szymański, Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich, Kamil Grosicki; Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik

MP, fot.: UG Kamienica/Archiwum sadeczanin.info