Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
06/07/2020 - 12:50

Puchar Polski na szczeblu MZPN Podokręgu Nowy Sącz dla Popradu Muszyna

Poprad Muszyna pokonał w finale Pucharu Polski na szczeblu MZPN Podokręgu Nowy Sącz Barciczankę Barcice 5-0 i wywalczył awans na szczebel okręgowy.

Puchar Polski podobnie jak rozgrywki ligowe został w tym roku „storpedowany” przez pandemię koronawirusa, w związku z czym znacznemu przesunięciu uległy terminy spotkań. Tegoroczny finał, był aż czterokrotnie przekładany (pierwotnie miał się odbywać 23 listopada), by ostatecznie rozegrać go w ubiegły piątek (3 lipca). Na stadionie w Barcicach zmierzyły się tamtejsza Barciczanka z Popradem Muszyna.

Jak wyglądała droga obu drużyn do finału? Barciczanka wyeliminowała Grybovię Grybów ( zwycięstwo 4-0) oraz Dunajec Nowy Sącz (udało się go wyeliminować po rzutach karnych, mecz zakończył się remisem 0-0), natomiast Poprad w 1/4 finału otrzymał wolny los, a następnie pokonał Sandecję II Nowy Sącz (która broniła wywalczonego przed rokiem trofeum) - 2-1 .

Czytaj także: Kiedy do gry wrócą niższe ligi? Znamy pierwsze terminy

Finał miał przebieg jednostronny i zakończył się wysokim zwycięstwem 5-0 gości z Muszyny. Bramki zdobywali: Szymon Gruca (3 trafienia), Michał Długosz oraz Vladislav Terentiev. Zwycięzców pucharem oraz pamiątkowym dyplomem nagrodził prezes MZPN Podokręgu Nowy Sącz - Robert Koral oraz przewodniczący komisji szkoleniowej - Andrzej Kuźma. Zawody prowadził sędzia Konrad Kolak, na liniach pomagali mu - Hubert Kożuch i Marek Ogórek.

Czytaj także: Sądecki Przegląd Drużyn: Helena Nowy Sącz zanotowała sezon bez porażki

W Półfinale na szczeblu okręgu Poprad zmierzy się z Glinikiem Gorlice (mecz odbędzie się w środę o godz. 16:30). Na zwycięzcę meczu czeka już Podhale Nowy Targ, które wczoraj pokonało 2-1 Limanovię Limanowa. Zwycięzca uzyska awans na szczebel wojewódzki, z którego zostanie wyłoniona drużyna reprezentująca Małopolskę na poziomie centralnym rozgrywek o Puchar Polski.

MP, fot.: Archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu