Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
21/09/2020 - 12:25

Sądecki Przegląd Boisk: IV Liga Małopolska wschód – 8. Kolejka

Poprad Rytro odniósł niezwykle wysoką porażkę w meczu z rezerwami Bruk-Bet Termalici. Dobre wyniki zanotowali beniaminkowie – Sokół Słopnice i Skalnik Kamionka Wielka.

Poprad Rytro na pewno nie był faworytem wyjazdowego starcia z rezerwami pierwszoligowego Bruk-Betu. Nikt się jednak nie spodziewał, że przegra on w tak wysokich rozmiarach. Wynik 14-1 mówi nam w zasadzie wszystko o tym spotkaniu. Goście nie mieli nic do powiedzenia, jedyną bramkę zdobył dla nich w 55 minucie gry – Jakub Filip. Sytuacja w tabeli klubu z Rytra robi się coraz trudniejsza. Z dwoma punktami na koncie zajmuje on przedostatnią pozycję.

Z ostatnią ekipą w tabeli – Metalem Tarnów, zwyciężył Glinik Gorlice. Wygraną zapewniły mu dwie bramki Piotra Gogoli. Goście odpowiedzieli w końcówce trafieniem Jarosława Magdziarczyka, jednak to wszystko na co tego dnia było ich stać. Gorliczanie zajmują szóste miejsce w tabeli po tej serii gier.

Wyjazdową wygraną odniosła Limanovia, pokonując 3-1 Drwinię. Co ciekawe, do 90 minuty gry utrzymywał się wynik remisowy. Zwycięstwo  zapewniły dały jej dwie bramki Sebastiana Jacaka w doliczonym czasie. Remis z Okocimskim Brzesko zanotował Orkan Szczyrzyc. Pomimo tego, że musiał on dwukrotnie gonić wynik to ostatecznie udało mu się zanotować remis 2-2. Bramki zdobyli Marcin Krywoborodenko i Michał Tabor.

Bez goli zakończył się mecz rozgrywany w Nowym Targu między Wierchami Rabka, a Skalnikiem Kamionka Wielka. Jeden punkt na pewno można uznać za dobre osiągnięcie podopiecznych Piotra Saratowicza. Kolejne zwycięstwo odniósł Sokół Słopnice, który na wyjeździe po bramkach Dominika Pacha, Patryka Nowaka i Pawła Grucela pokonał 1-3 Watrę Białka Tatrzańska. Pauzowały Poprad Muszyna i Barciczanka Barcice. (MP), fot.: GKSGLINIK.PL