Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
11/08/2020 - 14:20

Sądecki Przegląd Boisk: Klasa Okręgowa Nowy Sącz-Gorlice – 1 kolejka

Bardzo dużo bramek padało w pierwszej kolejce na boiskach Ligi Okręgowej. Jest to bez wątpienia dobry prognostyk przed kolejnymi meczami.

Najwięcej goli padło w meczu Dunajca Nowy Sącz z Grybovią Grybów. Gospodarze rozgrywający swe spotkania na boisku MOSiR Piątkowa, rozgromili swych rywali 7:3. Pomimo tego, że to piłkarze z Grybowa wyszli na prowadzenie jako pierwsi (bramka Pawła Kornackiego w 11 minucie), to w ostatecznym rozrachunku musieli oni uznać wyższość sądeckiej drużyny (bramki zdobywali dla niej: Kamil Lupa x3, Bartosz Tomczuk x2, Bartosz Kozak i Artur Małek).

Prawdziwa „strzelanina” miała również miejsce w Łososinie Dolnej, gdzie tamtejszy Łosoś bezlitośnie wypunktował Zyndrama Łącko strzelając mu 7 bramek (uczynili to: Mateusz Maj x2, Wojciech Zelek, Tomasz Michalak, Mariusz Krok x2 i Damian Orzeł). Podopieczni Łukasza Schreinera podkreślili tym samym, że są jednym z głównych faworytów do awansu. Goście kończyli spotkanie w dziesiątkę, po tym jak Marcin Mrówka otrzymał w 76. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Pokaz siły urządziła też LKS Kobylanka, która wygrała 6:3 z Kolejarzem Stróże. Na bramki Rafała Gadziny, Arkadiusza Serafina, Tomasza Zapały, Mateusza Żmigrodzkiego, Kacpra Góry i Rafała Platy, goście potrafili odpowiedzieć tylko trafieniami Artura Raka, Artura Przetacznika i Mirosława Matusika. Kobylanka pokazała tym samym, że będzie w tym sezonie bardzo groźna.

Udany powrót po kilku latach do Klasy Okręgowej zaliczyła Helena Nowy Sącz. Kontynuuje ona swoją passę meczów bez porażki z poprzedniego sezonu. Tym razem pokonała po dwóch bramkach Jakuba Marmola i jednej Bartłomieja Gryzło drużynę LKS Łużna-3:1.

Swoje wysokie aspirację potwierdził również Hart Tęgoborze zwyciężając 4:0 z LKS Uście Gorlickie. Podziałem punktów zakończył się natomiast mecz Sokoła Stary Sącz z ULKS Korzenna.

Po tym jak z „okręgówki” wycofał się Orzeł Wojnarowa, w każdej kolejce będą pauzować dwie drużyny. Tym razem były to Gród Podegrodzie i LKS Zagórzany.