30/06/2020 - 19:40

Sandecja na remis z Zagłębiem

W meczu 29 kolejki Fortuna 1 Ligi, Sandecja zremisowała w Nowym Sączu z Zagłębiem Sosnowiec 1-1. Bramkę dla „biało-czarnych” zdobył Dominik Kun.

Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla piłkarzy z Nowego Sącza, bowiem już w 12 minucie Filip Karbowy pięknym strzałem zza pola karnego pokonał Daniela Bielicę, dając prowadzenie ekipie z Sosnowca. Do przerwy mimo niewielkiej przewagi Sandecji (wyrażonej chociażby w wyższym procentowo posiadaniu piłki) wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron Sądeczanie ruszyli do odrabiania strat. Dobre okazje do zdobycia bramki mieli w 63 min. Michal Piter-Bućko (chybił po dobrze wykonanym rzucie rożnym) oraz minutę później Radosław Kanach (trafił głową w poprzeczkę). Wyrównująca bramka padła w 72 min., kiedy to golkiper gości – Krystian Stępniowski skapitulował po uderzeniu z 18 metrów niezwykle aktywnego tego dnia - Dominika Kuna, dobijającego strzał z rzutu wolnego Michała Walskiego.  8 min. później kapitalnymi interwencjami popisał się Daniel Bielica broniąc uderzenia Filipa Karbowego i Patryka Mularczyka. Do końca meczu żadna z drużyn nie potrafiła już przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, co oznacza, że obie dopiszą do sobie jednym punkcie.

Trener Sandecji Tomasz Kafarski na pomeczowej konferencji prasowej, przyznał, że jego drużyna była mocno zdeterminowana, oddawała mnóstwo strzałów,co przełożyło się na jedno trafienie. Dodał również, że szanuje punkt, zdobyty z dobrze "poukładanym" rywalem.

Na meczu po raz pierwszy po przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, pojawili się kibice.

Do końca sezonu pozostało jeszcze 5 kolejek. Kolejne spotkanie Sandecja rozegra już w piątek w Chojnicach z tamtejszą Chojniczanką, natomiast tydzień później (10 lipca) podejmie na swoim stadionie Stal Mielec.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

Sandecja: Daniel Bielica - Adrian Basta, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko - Radosław Kanach, Jan Kuźma (46' Mariusz Gabrych), Michał Walski, Dominik Kun - Kamil Ogorzały (70' Adrian Danek), Damian Chmiel, Maciej Korzym (46' Mateusz Klichowicz).

Zagłębie: Krystian Stępniowski - Dawid Ryndrak, Piotr Polczak, Rafał Grzelak (65' Patryk Mularczyk), Kacper Łopata - Wojciech Słomka (53' Tomasz Nawotka), Bartłomiej Babiarz (78' Tomasz Hołota), Filip Karbowy, Mateusz Szwed, Szymon Pawłowski - Fabian Piasecki.

MP, fot.: Sandecja