25/08/2020 - 11:50

Sandecja wraca na boisko. Przed piłkarzami bardzo trudne zadanie

Dzisiaj o godzinie 20:30 meczem Pucharu Polski z występującym w Ekstraklasie Rakowem Częstochowa, Sandecja rozpocznie sezon 2020/21. Biorąc pod uwagę okoliczności w jakich sądeczanie do niego przystępują, czeka ich bardzo trudne zadanie.

Po krótkiej przerwie, piłkarze Sandecji dzisiejszym meczem Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa rozpoczną nowy sezon. Spotkanie pierwotnie miało się odbyć w piątek 14 sierpnia, ale ze względu na wykrycie u dwóch piłkarzy sądeczan koronawirusa, zostało przeniesione na późniejszy termin.

Raków Częstochowa to drużyna występująca w Ekstraklasie, do której awansowała rok temu. W poprzednim sezonie zajęła w lidze dziesiąte miejsce, choć tak naprawdę zgromadziła na swoim koncie tyle samo punktów, co siódma Cracovia. Podopieczni Marka Papszuna mają już za sobą jedno spotkanie obecnych rozgrywek, w którym ulegli Legii Warszawa 2:1. Warto dodać, że potrafili oni strzelić Mistrzowi Polski bramkę grając w „10”, a do utrzymania remisu zabrakło im kilku minut.

W kadrze zespołu z Częstochowy znajduje się bardzo wielu piłkarzy mających w naszym kraju wyrobioną dobrą renomę. W tym gronie na pewno należy wymienić Marcina Cebulę (który jeszcze niedawno występował w Koronie Kielce), Patryka Kuna (brat grającego do niedawna w Sandecji Dominika), Vladislavsa Gutkovskisa (kolejny nowy nabytek, dał się poznać w Bruk-Bet Termalice  jako dobry napastnik), czy Macieja Wilusza (mającego za sobą kilka meczów w seniorskiej reprezentacji Polski). Kapitanem drużyny jest twardo grający obrońca – Tomas Petrasek.

Przed Sandecją niezwykle trudne zadanie. Przed nowym sezonem odeszło z niej bowiem, aż 11 zawodników (Grzegorz Baran , Krzysztof Baran , Daniel Bielica, Bartłomiej Dudzic , Marcin Flis, Radosław Kanach, Mateusz Klichowicz, Dominik Kun, Tadeusz Socha, Michał Szeliga, Dominik Urban), co oznacza, że w meczu z Rakowem zobaczymy zupełnie nową jedenastkę. Dodatkowym zmartwieniem jest fakt, że dwóch ważnych zawodników cały czas przebywa na kwarantannie.

W przerwie letniej do zespołu z Nowego Sącza dołączyli: Tomasz Boczek, Dominik Budzyński i Wojciech Kamiński. Kontrakty podpisano również z piłkarzami z rezerw – Konradem Kuzerą, Jakubem Leśniakiem i Karolem Matrasem. Kadrę „biało-czarnych” (prowadzonych po raz pierwszy w oficjalnym spotkaniu przez Piotra Mandrysza) będzie zatem tworzyło, podobnie jak miało to miejsce w niedawnym meczu sparingowym z Koroną Kielce, bardzo wielu młodych wychowanków. Miejmy nadzieję, że wynik będzie lepszy niż w tamtej potyczce.

Pierwszy gwizdek sędziego Damiana Sylwestrzaka zabrzmi na stadionie przy ul. Kilińskiego o godzinie 20:30. Mecz, z racji, że Nowy Sącz znajduje się w czerwonej strefie, zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

MP, fot.: Sandecja Nowy Sącz