Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
02/09/2020 - 11:05

Sandecja żegna Artura Kapelko, znów wita Arkadiusza Aleksandra

Zawieszony prezes Sandecji - Artur Kapelko, zakończył współpracę z klubem. Następcą Arkadiusz Aleksander?

Artur Kapelko prezesem Sandecji został 30 kwietnia 2019 roku, kiedy to zastąpił na tym stanowisku Tomasza Michałowskiego. Za jego kadencji drużyna z Nowego Sącza zakończyła sezon 2018/19 na 4. miejscu w tabeli, natomiast 2019/20 na 12. pozycji.

Uchwałą Rady Nadzorczej MKS Sandecja S.A z dnia 7 sierpnia 2020 roku, Kapelko został zawieszony w swoich obowiązkach. W komunikacie czytamy m.in. o braku współdziałania z innym członkiem zarządu i brakiem wspólnej wizji rozwoju klubu.

Zobacz także: Porażka Sandecji w pierwszym meczu nowego sezonu

Wczoraj (1 września) Rada Nadzorcza wydała kolejny komunikat, informując o zakończeniu współpracy z prezesem. Tak brzmi jego treść:

Rada Nadzorcza dziękuje Panu Arturowi Kapelko za dotychczasową współpracę i zaangażowanie na stanowisku Prezesa Zarządu MKS Sandecja SA. Przez ten okres wspólnie zrealizowaliśmy cele, które były trudne do osiągnięcia. W szczególności mamy tu na myśli eksponowane miejsce w Pro Junior System, zmniejszenie straty finansowej oraz zwiększenie przychodów do Klubu.  Powodem zmian w zarządzie jest odmienna koncepcja na funkcjonowanie i rozwój Klubu, ale rozstajemy się we wzajemnym poszanowaniu i uznaniu dotychczasowych osiągnięć.

Zobacz także: Sandecja przegrywa, trener szuka pozytywów

Prezes Kapelko za sprawą klubowej strony internetowej podziękował wszystkim współpracownikom i życzył wszelkiej pomyślności mieszkańcom Sądecczyzny z okazji 110-lecia Sandecji. Kto będzie nowym prezesem? Dowiemy się tego już niebawem. Niewykluczone jednak, że Rada Nadzorcza zdecyduje się powierzyć to stanowisko dotychczasowemu wiceprezesowi i dyrektorowi do spraw sportowych – Arkadiuszowi Aleksandrowi.

MP, fot.: Archiwum Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu