Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 8 czerwca. Imieniny: Ady, Celii, Medarda
17/03/2023 - 15:10

Sezon ogórkowy dobiega końca. Amatorscy piłkarze wracają na lokalne boiska!

Od połowy listopada trwa przerwa w lokalnych ligach piłkarskich. Stęsknieni kibice na stadiony będą mogli udać się już w ten weekend. Rozgrywki wznawia IV oraz V liga. Za tydzień rusza natomiast Klasa Okręgowa i A-klasa. Zapowiada się pełna emocji runda wiosenna!

Piłkarze w Małopolsce wracają na boiska

To były długie miesiące bez piłki nożnej w lokalnym wydaniu. Okres zimowy, zwany często sezonem ogórkowym, nie jest lubiany przez piłkarzy i kibiców. Brak emocji sprawia, że w całym regionie odczuwany jest ogromny głód futbolu. Oczekiwanie dobiega jednak końca.

Już w ten weekend na boiska wracają zawodnicy IV ligi małopolskiej. Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej na czele tabeli znajdują się tutaj Wiślanie Jaśkowice. Wśród drużyn z naszego regionu prym wiedzie Poprad Muszyna, który zajmuje trzecie miejsce. W zimie w klubie doszło do zmiany trenera. Piotra Kapustę zastąpił Robert Kubiela.

W górnej połówce stawki jest również Barciczanka Barcice. Ósme miejsce w tabeli i 10 punktów przewagi nad strefą spadkową zapewnia dość dobrą sytuację wyjściową. Również Glinik Gorlice wiosną powinien walczyć o utrzymanie pozycji w środku tabeli.

W zdecydowanie najtrudniejszej sytuacji jest Limanovia. Słaba jesień i 15 lokata sprawia, że teraz każdy mecz będzie dla tego klubu niezwykle istotny. W pierwszym spotkaniu podejmie u siebie sąsiada z tabeli – Radziszowiankę Radziszów.

Hitowy mecz Kolejarza Stróże z Sokołem Słopnice

Rozgrywki wznawia również V liga wschodnia, gdzie na czele jest Watra Biała Tatrzańska. O awans będą walczyły jednak także Sokół Słopnice i Kolejarz Stróże. Oba zespoły mają niewielką straty do liderów. Co ciekawe, odpowiedzi na pierwsze pytania poznamy już w ten weekend, bo drużyny zmierzą się ze sobą.

Siódme miejsce zajmuje Dunajec, który na początek uda się do Tuchowa. Piłkarze z Nowego Sącza będą w tym meczu zdecydowanym faworytem. Tuchovia zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

W kolejnym tygodniu do gry powróci również sądecko-gorlicka Klasa Okręgowa oraz A-klasa. Tutaj zarówno walka o awans, jak i utrzymanie zapowiada się równie emocjonująco. Przypomnijmy, że tabelom przewodzi Podhalanin Biecz oraz Nawoj Nawojowa. B-klasa startuje natomiast 1 kwietnia. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd)

Dziękujemy za przesłanie błędu