Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
14/08/2020 - 11:35

Sportowe Podsumowanie Tygodnia: Koronawirus w Sandecji, wróciły niższe ligi

Duże ruchy kadrowe w Sandecji, koronawirus w drużynie i dodatkowe pieniądze dla klubu. Do gry po niemal rocznej powróciły niższe ligi. Zapraszamy na podsumowanie sportowego tygodnia na Sądecczyźnie.

fot.: Sandecja Nowy Sącz

W ubiegły piątek zawieszony w pełnieniu swoich obowiązków został prezes Sandecji Artur Kapelko. Klub wydał w tej sprawie taki komunikat:

Rada Nadzorcza z dniem 07.08.2020 r. zawiesza Prezesa Zarządu Miejskiego Klubu Sportowego "SANDECJA" S.A. z siedzibą w Nowym Sączu w związku z brakiem wspólnej wizji rozwoju klubu, jak również strategii sportowej i brakiem należytego współdziałania w sposób uzasadniony z interesami Spółki, jak również brakiem współdziałania z innym członkiem Zarządu. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Sam Kapelko komentował tę sytuację w następujący sposób. - O zawieszeniu dowiedziałem się z mediów, szczegółów póki co nie znam. Mogę się tylko domyślać, czym to jest spowodowane.

Z funkcji dyrektora Akademii Sandecja zrezygnował również Mateusz Dwojak. Zapewne podyktowane było to faktem wycofania drużyny rezerw Sandecji, którą trenował. W piątek klub ogłosił, że nowym dyrektorem został dotychczasowy zawodnik „Biało-czarnych” - Grzegorz Baran. Do sztabu szkoleniowego, pracującego z Piotrem Mandryszem, dołączyli Dawid Musiał (będzie drugim trenerem) oraz Artur Sejud (jako trener bramkarzy).

Kolejni zawodnicy zdecydowali się opuścić szeregi sądeckiej drużyny. W nowym sezonie w barwach Sandecji nie zobaczymy już: Macieja Korzyma, Mateusza Klichowicza (przechodzi do Chojniczanki Chojnice), Bartłomieja Dudzica, Michała Szeligi (Lubań Maniowy), Krzysztofa Barana, Radosława Kanacha (powrót z wypożyczenia do Cracovii), Daniela Bielicy (powrót do Górnika Zabrze, ostatecznie wypożyczony do Warty Poznań) i Dominika Kuna (Widzew Łódź).

W ostatnim tygodniu kontrakt z klubem z Nowego Sącza przedłużył Damian Chmiel. Wcześniej uczynili to Bartłomiej Kasprzak, Dawid Szufryn, Adrian Basta, Maciej Małkowski oraz Michal Piter-Bućko.

Testowani pod kątem gry w Sandecji są Łukasz Wiech (Śląsk II Wrocław), Kamil Orlik (Legia II Warszawa) oraz Ukrainiec Artem Dudik. Kontrakty podpisali już młodzi zawodnicy występujący do tej pory w drugiej drużynie: Konrad Kuzera, Karol Matras i Jakub Leśniak. Z Sandecją łączony jest też 28-letni bramkarz Dominik Budzyński, który poprzedni sezon spędził w ŁKS-ie Łódź, gdzie w Ekstraklasie rozegrał jedno spotkanie.

Przygotowania do nowego sezonu pokrzyżował „Biało-czarnym” koronawirus. Po tym, jak we wtorek wystąpiło podejrzenie zakażenia u jednego z piłkarzy, drużyna wraz z całym sztabem i pracownikami udała się na badania wymazowe do Krakowa. Wynik pozytywny uzyskało dwóch zawodników, w związku z czym odwołano zaplanowany na dzisiaj mecz Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa. Piłkarze są w izolacji.

Zobacz także: W Sandecji już dwóch zakażonych! Jutrzejszy mecz odwołany

Sukcesem jest niewątpliwie pozyskanie dodatkowych 200 tys. zł z Pro Junior System. Po tym jak Sandecja złożyło pismo do PZPN z prośbą o ponowne przeliczenie punktów do tej klasyfikacji, Związek przyznał jej rację, w związku z czym sądeczanie „przeskoczyli” GKS Tychy i uzyskali dodatkowe środki.

W ubiegły weekend do gry po niemal rocznej przerwie powróciły niższe ligi. Emocji na lokalnych boiskach nie zabrakło. W IV lidze zwycięstwa odniosły Barciczanka Barcice i Orkan Szczrzyc (pokonał Poprad Rytro). Dobrze spisali się beniaminkowie Skalnik Kamionka Wielka i Sokół Słopnice, którzy zremisowali swoje mecze. Porażkę zanotował Poprad Muszyna.

W Klasie Okręgowej pewne zwycięstwa odniosły ekipy Łososia Łososina Dolna, Dunajca Nowy Sącz, LKS Kobylanki i Harta Tęgoborze. Zwycięstwo zanotował też beniaminek – Helena Nowy Sącz.

Zobacz także: Sądecki Przegląd Boisk: Klasa Okręgowa Nowy Sącz-Gorlice – 1 kolejka

Ciekawie było również na boiskach A-klasy Nowy Sącz. Niespodziewanie na trzech pierwszych miejscach znajdują się drużyny Dąbrovii Wielogłowy, Orła Ptaszkowa i Biegoniczanki Nowy Sącz, które po dobrych spotkaniach rozgromiły swoich rywali. Trzy punkty w pierwszej kolejce zainkasował też Amator Paszyn, Zamczysko Marcinkowice, KPT Nawojowa i LKS Ubiad. Druga kolejka zostanie rozegrana  już w najbliższy weekend.

MP, fot.: Jarosław Para, Sandecja Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu