Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
04/09/2020 - 14:25

Sportowe Podsumowanie tygodnia: Sandecja bez zwycięstwa, grały niższe ligi

W pierwszym meczu nowego sezonu Sandecja wysoko przegrała z Miedzią Legnica. Kolejne kolejki rozegrano w niższych ligach. Zapraszamy na podsumowanie sportowego tygodnia na Sądecczyźnie.

fot.: Sandecja Nowy Sącz

Nie udała się inauguracja nowego sezonu Fortuna 1 Ligi, dla piłkarzy Sandecji. W pierwszej kolejce przegrali oni na wyjeździe z Miedzią Legnica 3-1. Jedyną bramkę dla sądeczan zdobył Kamil Ogorzały. Jest to już trzecia z rzędu porażka „Biało-czarnych” pod wodzą Piotra Mandrysza (wcześniej miały one miejsce w sparingu z Koroną Kielce i w meczu Pucharu Polski z Rakowem Częstwochowa).

Trener stara się jednak szukać pozytywów. Były nimi wg niego dobre występy młodych zawodników, w tym bramkarza Szymona Tokarza, który zastąpił na początku meczu kontuzjowanego Dominika Budzyńskiego. Golkipera sprowadzonego przed sezonem czeka teraz dłuższa przerwa.

Zobacz także: Sandecja przegrywa, trener szuka pozytywów

We wtorek Sandecja zakończyła współpracę z zawieszonym prezesem Arturem Kapelko. Wydano w tej sprawie oficjalny komunikat następującej treści:

Rada Nadzorcza dziękuje Panu Arturowi Kapelko za dotychczasową współpracę i zaangażowanie na stanowisku Prezesa Zarządu MKS Sandecja SA. Przez ten okres wspólnie zrealizowaliśmy cele, które były trudne do osiągnięcia. W szczególności mamy tu na myśli eksponowane miejsce w Pro Junior System, zmniejszenie straty finansowej oraz zwiększenie przychodów do Klubu.  Powodem zmian w zarządzie jest odmienna koncepcja na funkcjonowanie i rozwój Klubu, ale rozstajemy się we wzajemnym poszanowaniu i uznaniu dotychczasowych osiągnięć.

Prezes podziękował wszystkim współpracownikom i życzył wszelkiej pomyślności mieszkańcom Sądecczyzny z okazji 110-lecia Sandecji.

Na boiskach IV ligi tempa nie zwalnia Sokół Słopnice, który po kolejnym zwycięstwie wciąż przewodzi stawce. Ważne trzy punkty wywalczył też m.in. Skalnik Kamionka Wielka. Rozbity przez Glinik Gorlice został z kolei Poprad Rytro.

W Klasie Okręgowej Nowy-Sącz-Gorlice hitem było środowe starcie Dunajca Nowy Sącz z Łososiem Łososina Dolna, które zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Łukasza Biernackiego 3-1. Trzy punkty w starciu z Kobylanką zdobyła Helena Nowy Sącz.

Zobacz także: Sądecki Przegląd Boisk: Klasa Okręgowa Nowy Sącz-Gorlice – 6 kolejka

W A-klasie Nowy Sącz, punkty straciła czołówka tabeli, na czele z liderem – Orłem Ptaszkowa. Pierwsze zwycięstwa zanotowały ekipy Ogniwa Piwniczna-Zdrój i Piątkovii Łęg. Z rozgrywek wycofano rezerwy Barciczanki. (MP), fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu