Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
21/08/2020 - 11:45

Sportowe Podsumowanie Tygodnia: Sandecja znów trenuje, mecze w Pucharze Polski

Sandecja wróciła do treningów drużynowych. W klubie panuje cały czas bardzo duży ruch kadrowy. Za nami już druga kolejka rozegrana w niższych ligach oraz III runda Pucharu Polski na szczeblu MZPN Podokręgu Nowy Sącz. Zapraszamy na podsumowanie sportowego tygodnia na Sądecczyźnie.

fot.: Sandecja Nowy Sącz

Do Sandecji w tym tygodniu dołączyło trzech nowych zawodników. Bramkarz Dominik Budzyński przychodzi do klubu z ŁKS Łódź, Wojciech Kamiński został wypożyczony z Piasta Gliwice, natomiast Tomasz Boczek, występował poprzednio w Warcie Poznań. Na testach przebywa Czech Milan Lutonsky.

W drużynie nie zobaczymy już natomiast kilku kolejnych zawodników, występujących w formacjach defensywnych. Marcin Flis przenosi się do Stali Mielec, natomiast Grzegorz Baran do IV-ligowego Popradu Muszyna. Doświadczony defensywny pomocnik będzie jednak w klubie z Kilińskiego pełnił funkcję dyrektora Akademii Sandecja. Z klubu odchodzi też Tadeusz Socha.

We wtorek w Sandecji miały miejsce ponowne badania na obecność koronawirusa. Z racji, że wszystkie wyniki były negatywne, sądeczanie otrzymali zgodę na powrót do treningów grupowych. Dzisiaj zagrają sparing z Koroną Kielce.

Zobacz także: Nowy zawodnik w Sandecji. Dziś pierwszy sparing

W ubiegły weekend miała miejsce druga kolejka spotkań w niższych ligach. Najważniejszym wydarzeniem w IV lidze grupa: Małopolska wschód, było niezwykle efektowne, pierwsze zwycięstwo Sokoła Słopnice, który pokonał Okocimskiego Brzesko. Bez Punktów pozostają Poprad Muszyna i Poprad Rytro.

W Klasie Okręgowej Nowy Sącz-Gorlice niepokonanych po dwóch seriach gier pozostaje pięć drużyn: Łosoś Łososina Dolna (który nie stracił jeszcze gola), Dunajec Nowy Sącz, LKS Kobylanka, Podhalanin Biecz i Hart Tęgoborze.

W A-Klasie liderem jest beniaminek Orzeł Ptaszkowa, który jako jedyny obok Biegoniczanki Nowy Sącz ma komplet zwycięstw. Punkty po remisie z LKS Świniarsko straciło m.in. Zamczysko Marcinkowice. Tabelę zamyka Piątkovia Łęg.

Zobacz także: III runda Pucharu Polski za nami. Na boiskach padło mnóstwo bramek [ZDJĘCIA]

We wtorek i środę rozegrano III rundę Pucharu Polski na szczeblu MZPN Podokręgu Nowy Sącz. Awans do kolejnego etapu rozgrywek uzyskały zespoły: Barciczanki Barcice, Popradu Muszyna, Orła Ptaszkowa (zwyciężył walkowerem, na skutek wycofania się z rozgrywek Sandecji II), Popradu Rytro, Dąbrovii Wielogłowy, Kolejarza Stróże i Grodu Podegrodzie. Mecz Heleny Nowy Sącz ze Skalnikiem Kamionka Wielka został przełożony.

MP, fot. Sandecja Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu