Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
05/12/2023 - 11:50

Trzęsienie ziemi we władzach Sandecji Nowy Sącz. Klub stracił dwóch dyrektorów

To dopiero początek przerwy zimowej, ale ruch w Sandecji Nowy Sącz trwa w najlepsze. Najpierw ze sztabu szkoleniowego odszedł analityk, teraz z klubem rozstaje się dwóch dyrektorów. Jak się dowiedzieliśmy, sami podjęli taką decyzję.

Zmiany w Sandecji Nowy Sącz

Runda jesienna II ligi zakończył się dla piłkarzy Sandecji Nowy Sącz szybciej niż było to planowane. Mecz ostatniej tegorocznej kolejki z Radunią Stężyca został przełożony. Zespół zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli, tracąc 5 punktów do bezpiecznej lokaty.

Przerwa zimowa dopiero się rozpoczęła, ale w klubie dzieje się bardzo dużo. Do ekstraklasowej Cracovii Kraków przeniósł się dotychczasowy analityk i asystent trenera - Kamil Biel. Na tym jednak zmiany się nie kończą.

Mateusz Dwojak i Maciej Korzym kończą pracę w Sandecji

Sandecja poinformowała, że odchodzą również dyrektor sportowy - Maciej Korzym oraz dyrektor ds. skautingu - Mateusz Dwojak. Obaj swoje funkcje sprawowali od czerwca, po tym, jak zespół spadł do drugiej ligi. W przeszłości byli już związani z “Biało-czarnymi”. Korzym jako piłkarz, a Dwojak jako prezes akademii i trener drugiej drużyny.

Jak wyglądają szczegóły ich rozstania z klubem? Dowiedzieliśmy się jedynie, że sami podjęli decyzję o odejściu.

Przypomnijmy, że przed sezonem podczas konferencji prasowej padały zapowiedzi, że zespół ma walczyć o powrót na zaplecze Ekstraklasy. Mówił o tym m.in. prezydent Ludomir Handzel. Obecnie, znajduje się jednak na dnie tabeli.

Zmian nie będzie brakowało zapewne również w kadrze Sandecji. Póki co największy ruch panuje jednak na stanowiskach decyzyjnych. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu