Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
22/01/2021 - 15:15

Udane wejście w nowy rok. Sandecja wysoko wygrywa w pierwszym sparingu

Przygotowujący się do rundy wiosennej piłkarze Sandecji rozegrali dzisiaj pierwszy sparing. Ich rywalem było Podhale Nowy Targ. „Biało-czarni” wygrali aż 4-0, po dwóch bramkach Rafaela Victora oraz jednej Kamila Ogorzałego i Rubio.

Piłkarze Sandecji mieli się w piątek zmierzyć w sparingu z Hutnikiem Kraków. Plany uległy jednak zmianie i ich pierwszym rywalem w 2021 roku było III-ligowe Podhale Nowy Targ. Mecz rozegrany został w Limanowej, na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Sądeczanie byli niezwykle skuteczni. Zdobyli aż 4 bramki i żadnej nie stracili. Strzelanie rozpoczął Rubio, który wykorzystał dośrodkowanie Macieja Małkowskiego. Drugą bramkę, już po przerwie zdobył Kamil Ogorzały. Oprócz nich na listę strzelców dwukrotnie wpisał się również Rafael Victor. Portugalczyk miał w końcówce jeszcze jedną dobrą okazję, ale jego strzał zatrzymał się na słupku.

Warto wspomnieć, że w Sandecji wystąpiło wielu zawodników testowanych oraz Sebastian Wąchała, który rundę jesienną spędził w IV-ligowym Popradzie Muszyna. W drużynie z Nowego Targu zaprezentował się natomiast wypożyczony z ekipy „Biało-czarnych” Kamil Palacz. Według planu przygotowań do rundy wiosennej, kolejny sparing sądeczanie zagrają 27 stycznia z Sokołem Sieniawa.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

Sandecja Nowy Sącz: (I połowa) Dawid Pietrzkiewicz (30 Szymon Tokarz) - Adrian Danek, zawodnik testowany, Michal Piter-Bučko, zawodnik testowany - Jan Kuźma, Bartłomiej Kasprzak, Sebastian Wąchała, zawodnik testowany, Maciej Małkowski - Rubio. (II połowa) Szymon Tokarz (60 Dominik Budzyński) - Adrian Basta, zawodnik testowany, Dawid Szufryn, Daniel Dziwniel - Wiktor Żołądź, Michał Walski, Dawid Błanik, zawodnik testowany, Kamil Ogorzały - Rafael Victor.

Podhale Nowy Targ: Bartosz Matoga (Krzysztof Pieszek) - Szymon Wójciak (46 Kacper Smoleń), Maksymilian Tkocz (Bartłomiej Porębski), Arkadiusz Lewiński (60 Dawid Dynarek), Dawid Dynarek (60 Szymon Jeziorski), Maciej Tonia (Jakub Szczepański) - Rafał Surmiak (60 Jarosław Potoniec), Michał Nawrot, Mateusz Mianowany (46 Samuel Budinský), Kamil Palacz (46 Juliusz Molis) - Michał Grunt (70 Jakub Burnat).

([email protected], fot.: Adrian Maraś)