27/02/2021 - 15:50

Victor wciąż strzela! Sandecja w pierwszym wiosennym meczu pokonała Miedź

Piłkarze Sandecji udanie zainaugurowali rundę wiosenną. W sobotnim spotkaniu pokonali 2:0 Miedź Legnica i przedłużyli swoją passę meczów bez porażki. Obydwie bramki zdobył dla sądeczan Rafael Victor, który potwierdził dobrą formą prezentowaną w sparingach.

Na ten moment czekali wszyscy kibice w Nowym Sączu. W sobotę, o godzinie 13 piłkarze Sandecji rozpoczęli rundę wiosenną. W pierwszym meczu ich rywalem była Miedź Legnica. „Biało-czarni” zwyciężyli 2-0, przedłużając swoją serię ligowych meczów bez porażki do siedmiu.

Jako pierwsi groźną sytuację stworzyli sobie jednak przyjezdni. W 3 minucie Adrian Purzycki podał do Pawła Zielińskiego, który dograł w pole karne. Nikt z jego kolegów nie dopadł jednak do piłki. Sandecja swoją okazję miała kilka minut później, jednak strzał Bartłomieja Kasprzaka został zablokowany. W kolejnych minutach piłkarze rzadko gościli w polu karnym. Miedź próbowała wypracować sobie przewagę, lecz nie przekładało się to na żadne zagrożenie bramkowe.

W 33 minucie padła pierwsza bramka. Kamil Ogorzały dograł z lewej strony do Rafaela Victora, który dopełnił formalności kierując futbolówkę do pustej bramki. Goście mogli odpowiedzieć bardzo szybko, jednak Kamil Zapolnik źle trafił głową w piłkę.

Po zmianie stron strzał nad poprzeczką oddał Adrian Danek. W 50 minucie piłkę z linii bramkowej, po dobrze wykonanym przez gości rzucie rożnym, wybili obrońcy Sandeji. 20 minut póżniej w słupek trafił Zapolnik. Wynik ustalił niezawodny Victor zdobywając drugiego gola, po podaniu nowego zawodnika sądeczan Dawida Błanika. Już w piątek piłkarze Sandecji rozegrają kolejne ligowe spotkanie. Tym razem zmierzą się na wyjeździe z liderem rozgrywek – Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

Sandecja: 31. Dawid Pietrzkiewicz - 9. Adrian Danek, 5. Dawid Szufryn, 28. Michal Piter-Bučko, 3. Daniel Dziwniel - 27. Damian Chmiel (74, 8. Maciej Małkowski), 16. Michał Walski (86, 11. Dawid Błanik), 33. Bartłomiej Kasprzak (74, 90. Tomasz Boczek), 10. Damir Šovšić, 19. Kamil Ogorzały (86, 70. Wojciech Hajda) - 14. Rafael Victor.

Miedź: 1. Paweł Lenarcik - 23. Paweł Zieliński, 5. Marcin Biernat, 3. Wiktor Pleśnierowicz, 15. Dani Pinillos - 71. Patryk Makuch (75, 17. Mateusz Kaczmarek), 13. Adrian Purzycki (63, 44. Michał Bednarski), 6. Szymon Matuszek, 27. Bruno Garcia (46, 22. Joan Román), 20. Damian Tront (84, 59. Mehdi Lehaire) - 18. Kamil Zapolnik.

([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)