Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
24/01/2024 - 16:10

Wielkie zmiany w życiu Dawida Janczyka! Znowu głośno o piłkarzu z Nowego Sącza

Życie Dawida Janczyka mocno się zmieni. Piłkarz z Nowego Sącza, uchodzący w przeszłości za jeden z największych polskich talentów, spróbuje się teraz odnaleźć w nowej roli. Portal “Podhale Region” poinformował, że dołączy do agencji piłkarskiej. Na czym będą polegały jego zadania?

Nowa rola Dawida Janczyka

Dawida Janczyka w Nowym Sączu znają niemal wszyscy. O piłkarzu w ostatnich latach było bardzo głośno. Niestety, zamiast o spektakularnych występach na boisku, więcej mówiło się o ciągłych problemach.

Ostatnim klubem, który reprezentował był A-klasowy GKS Cement Raciborowice. Początkowo radził sobie bardzo dobrze i zdobywał wiele bramek. Później jednak zniknął, o czym drużyna informowała na Facebooku. Okazuje się, że teraz sprawdzi się w nowej roli.

Portal “Podhale Region” informuje, że Janczyk dołączył do agencji Your Future, w której ma pełnić rolę managera do spraw sportowych. Jej właściciel Krzysztof Wojtanek, cytowany przez portal, stwierdził, że spotkali się wspólnie na początku stycznia w Nowym Sączu. 

Jak dodaje, zadania byłego piłkarza mają polegać na ocenianiu zawodników czy pomocy w ich transferowaniu na najwyższy poziom ligowy. Mają się też odbywać cykliczne programy na YouTube, w których będą prezentowane sylwetki zawodników należących do agencji. W przyszłości Janczyk ma zostać również twarzą sklepu internetowego z akcesoriami dla piłkarzy.

Dawid Janczyk w przeszłości

Przypomnijmy, że Janczyk przed laty przechodził najpierw z Sandecji do Legii Warszawa, a następnie, w 2007 roku, za ponad 4 miliony euro, do CSKA Moskwa. Był to ówczesny rekord Ekstraklasy.

Na początku wszystko wyglądało bardzo dobrze. Po transferze do Rosji w jednym ze spotkań zdobył nawet gola. Niestety, z czasem jego sytuacja wyglądała coraz gorzej. Piłkarz był wypożyczany do kilku klubów, wrócił najpierw do Ekstraklasy, a potem ponownie do Nowego Sącza. Coraz głośniej mówiło się także o jego problemach alkoholowych. Opisuje to również w swojej książce. Kolejna lata były już tylko gorsze. Grał coraz niżej, nie mogąc znaleźć sobie drużyny na dłużej. Teraz, czas na nowe wyzwania. ([email protected], fot.: JB/ zdjęcie ilustracyjne, źródło: Podhale Region)Dziękujemy za przesłanie błędu