Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
17/04/2021 - 18:45

Wygrywają nawet w dziewiątkę! Sandecja pokonała Widzew Łódź

Sandecja nie przegrała czternastego meczu z rzędu. Tym razem sądeczanie pokonali 3:1 Widzew Łódź. Zwycięstwo jest tym bardziej imponujące, że mecz kończyli w „9”, po dwóch czerwonych kartkach. Bramki dla „Biało-czarnych” zdobywali Rubio oraz dwukrotnie z rzutów karnych Michal Piter-Bućko.

Po nieprawdopodobnej serii czternastu z rzędu meczów bez porażki, przed piłkarzami Sandecji otworzyła się szansa walki o miejsca barażowe i ewentualny awans do Ekstraklasy. Strata do 6. miejsca jest co prawda ciągle spora (6 punktów), ale jeśli sądeczanie utrzymają obecną formę, to niczego nie można wykluczyć.

Przeczytaj również: Nowy Sącz: drugi przetarg na stadion Sandecji i już jest protest do KIO

Piłkarzy Widzewa prowadził w sobotnim meczu po raz pierwszy Marcin Broniszewski, który zastąpił zwolnionego Enkelida Dobiego. Pierwszą groźniejszą sytuację w meczu wypracowali sobie „Biało-czarni”. W 12 minucie Rubio dobrze uderzył z dystansu, ale Jakub Wrąbel dobrze interweniował. W 13 minucie Hiszpan już się nie pomylił. Po rzucie rożnym i podbramkowym zamieszaniu z kilku metrów zdołał trafić do siatki.

Prowadzenie sądeczan podwyższył w 33 minucie Michal Piter-Bućko. Wykorzystał rzut karny, po tym jak Dawid Błanik został sfaulowany przez Kacpra Gacha. Widzew chciał zdobyć gola jeszcze przed przerwą, ale Mateusz Możdzeń i Daniel Tanżyna chybili.

Druga połowa przyniosła ogromne emocje. W 57 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Kamil Ogorzały. Minutę później łodzianie zdobyli pierwszą bramkę. Dawid Pietrzkiewicz zdołał odbić uderzenie Marka Hanouska, ale przy dobitce Mateusza Michalskiego był już bezradny.

Sandecja kończyła mecz w „9”. W 80 minucie czerwoną kartkę otrzymał bowiem Wojciech Hajda. Trzy minuty później w polu karnym sfaulowany został jednak Rafael Victor i Piter-Bućko zdobył kolejną bramkę. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

W kolejnym spotkaniu piłkarze Sandecji zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Bełchatów.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz - Adrian Basta (63' Dawid Szufryn), Tomasz Boczek, Michal Piter-Bučko, Daniel Dziwniel - Dawid Błanik (90' Robert Prochownik). Wojciech Hajda, Bartłomiej Kasprzak, Kamil Ogorzały, Michał Walski - Rubén López Huesca (63' Rafael Victor).

Widzew: Jakub Wrąbel - Michał Grudniewski, Daniel Tanżyna, Kacper Gach, Patryk Stępiński (72' Łukasz Kosakiewicz) - Marek Hanousek (72' Patryk Mucha), Piotr Samiec-Talar, (46' Michael Ameyaw), Bartłomiej Poczobut (89' Paweł Tomczyk), Mateusz Możdżeń, Mateusz Michalski - Marcin Robak.

([email protected], fot.: Jarosław Para, Sandecja Nowy Sącz)