23/08/2022 - 11:40

Zaczyna się robić gorąco. Znokautowana Sandecja znalazła się w strefie spadkowej

Można już chyba mówić o dość poważnym kryzysie. Piłkarze Sandecji przegrali w Niepołomicach z GKS-em Tychy aż 0:5. „Biało-czarni” po 7 kolejkach nie mają na koncie żadnego zwycięstwa i wylądowali w strefie spadkowej. Gorsze od nich są tylko dwa zespoły.

Bardzo słaby start sezonu w wykonaniu Sandecji

Chyba niewielu kibiców Sandecji spodziewało się tak słabego startu sezonu. W siedmiu pierwszych meczach sądeczanie nie zdołali ani razu wygrać, pięciokrotnie remisując i odnosząc dwie porażki. Szczególnie bolesna była ta poniedziałkowa z GKS-em Tychy.

GKS Tychy znokautował Sandecję

Mecz rozgrywany był w Niepołomicach, gdzie zespół z Nowego Sącza występuje w roli gospodarza. Początkowo nic nie zapowiadało, że zakończy się aż takim pogromem. Sądeczanie stworzyli sobie nawet kilka sytuacji. To goście tuż przed przerwą wyprowadzili jednak cios. Daniel Rumin zgrał do Mateusza Czyżyckiego, a ten skierował piłkę do bramki.

Po zmianie stron rozpoczął się festiwal strzelecki. W 51 minucie prowadzenie tyszan podwyższył dobrym strzałem Antonio Dominguez. Chwilę potem goście mieli rzut karny, który na gola zamienił Krzysztof Wołkowicz. Dodatkowo, „Biało-czarni” musieli sobie radzić w „10”, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Tomasz Boczek.

GKS zdobył jeszcze dwa gole. Ich autorami byli Kamil Szymura (trafiając  z najbliższej odległości) oraz Nemanja Nedić (z rzutu karnego) Tym samym mecz zakończył się wynikiem 0:5.

Zmiana trenera w Sandecji?

Przegrana w takich rozmiarach sprawiła, że wśród kibiców coraz głośniej zaczyna się mówić o zmianie trenera. Czy posada Dariusza Dudka jest zagrożona? Tego dowiemy się w najbliższym czasie. Niewątpliwie jednak presja na przełamanie niekorzystnej passy będzie coraz większa. W następnej kolejce sądeczanie zmierzą się ze Skrą Częstochowa. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)