Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
18/11/2020 - 13:35

Zakończyły się rozgrywki w niższych ligach. Sprawdź kto jest najlepszy

Od IV ligi do B-Klasy. Zawodnicy z tych lig na boisko w tym roku już nie wyjdą. Runda wiosenna dobiegła końca pora zatem ją podsumować.

W Klasie okręgowej Nowy Sącz-Gorlice na czele znajduje się sądecki Dunajec, który o jeden punkt wyprzedza Łososia Łososina Dolna. Najniższy stopień podium zajmuje natomiast zespół Zagórzan. Dzięki świetnym występom w drugiej części sezonu na czwartej pozycji, mając na koncie tyle samo „oczek” co trzecia drużyna, plasuje się Kolejarz Stróże. W czołówce może się jednak jeszcze wiele zmienić, bowiem trzy mecze mniej rozegrał Gród Podegrodzie. Na ósmej pozycji rundę zakończyła – Helena Nowy Sącz. Na dole tabeli panuje bardzo duży ścisk. Korzenną, Sokół Stary Sącz, Grybovię, Zawiszę Rożnów i Biecz dzielą tylko trzy punkty. Runda wiosenna zapowiada się zatem interesująco.

Zobacz także: Nowy trener nie pomógł. Sandecja przegrała z Koroną Kielce

A-klasowej stawce przewodzi inna sądecka drużyna – Biegoniczanka. Można to uznać za małą niespodzianką, zwłaszcza, że przed sezonem nie była ona wymieniania w roli faworytów. Za jej plecami znajdują się ekipy Zamczyska Marcinkowice i Victorii Witowice Dolne, które na pewno liczą na awans do wyższej ligi. Kolejne pozycje zajmuje Amator Paszyn (to również pozytywne zaskoczenie) i Orzeł Ptaszkowa (bardzo długo był liderem). Na ostatnim miejscu jest Piątkovia Łęg, z niewielką stratą do Wichra Mogilno (który zajmowałby wyższą pozycję, ale został ukarany kilkoma walkowerami) i Ogniwa Piwniczna-Zdrój.   

Niespodziewany lider jest również w B-Klasie Nowy Sącz. Pierwsze miejsce ma tutaj ULKS Przydonica. Zgromadziła ona o jeden punkt więcej od rezerw Dunajca. Trzecią pozycję zajmuje Nawoj Nawojowa, a czwartą Zawada Nowy Sącz (rozegrała jednak jedno spotkanie mniej). Bez zwycięstwa wiosnę zakończyła LKS Łęka, na dole tabeli jest również Królovia Królowa Górna.

Dobiega końca także rywalizacja czwartoligowców, gdzie do rozegrania pozostała jeszcze tylko jedna kolejka. Z naszego regionu najlepiej spisuje się Poprad Muszyna, który zajmuje 3. Miejsce. Pozycję niżej jest Limanovia (ma jednak mecz mniej). Na siódmym miejscu plasuje się rewelacyjnie radzący sobie, zwłaszcza w pierwszej fazie sezonu, beniaminek – Sokół Słopnice. W pierwszej dziesiątce jest jeszcze Glinik Gorlice. 11. pozycję zajmuje Orkan Szczyrzyc, a 14 - Skalnik Kamionka Wielka. Na ostatnich dwóch lokatach znajdują się natomiast fatalnie grające drużyny Barciczanki Barice oraz Popradu Rytro. (MP), fot.: Kolejarz StróżeDziękujemy za przesłanie błędu