Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
21/05/2024 - 13:10

Zaskakujące pomysły na rewolucję w polskiej piłce. Co dalej z Sandecją Nowy Sącz?

Ta wiadomość wywołała ogromne poruszenie wśród kibiców w naszym kraju. Jak donosi TVP Sport, możliwe, że druga liga zostanie rozszerzona do 20 drużyn. Oznacza to, że w tym sezonie spadałaby mniejsza liczba drużyn. Co z Sandecją?

Sandecja na dnie II ligi

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz mają za sobą kolejny katastrofalny sezon. Zespół wygrał tylko osiem spotkań i przez cały rok znajdował się na ostatnich miejscach w tabeli. Finalnie, zakończyło się drugim spadkiem z rzędu.

O tym, że zespołu z Nowego Sącza nie będzie już w II lidze wiemy od kilku kolejek. Sądeczanie mają jedynie szansę wyprzedzić przedostatni Stomil Olsztyn, ale musieliby wygrać z pewną awansu do I ligi Kotwicą Kołobrzeg. Mecz już w najbliższą sobotę o godzinie 14.

Rewolucja w II lidze?

Jak się jednak okazuje, bardzo możliwe, że II ligę czekają ogromne zmiany. Sensacyjną wiadomość podało TVP Sport. Liga miałaby zostać poszerzona od przyszłego sezonu do 20 drużyn (obecnie jest ich 18). Wnioskują o to kluby.

Wszystko ma być pokłosiem planów o rozgrywaniu baraży w III Lidze. Mierzyliby się w nich wicemistrzowie każdej z czterech grup, a jeden uzyskałby awans. Oznacza to, że z II ligi od przyszłego roku zamiast czterech spadkowiczów, mielibyśmy pięciu. 

Gdyby plany doszły do skutku, w tym sezonie spadałyby najprawdopodobniej tylko dwie drużyny. W tym gronie byłaby Sandecja, która nie ma już szans na wyższą lokatę. Nie brakuje jednak głosów, że tego typu zmiany, na samym finiszu brzmią absurdalnie. 

- Przecież to są jakieś wolne żarty. Mam nadzieję, że PZPN się nie skompromituje i nie przystanie na tę absurdalną propozycję klubów. Prawa nie można ustanawiać wstecz. Mogą dwie spadać, ale w nowym sezonie, a nie teraz. Taka Sandecja grałaby zupełnie inaczej do końca sezonu, mając świadomość, że spadają dwie drużyny, a nie cztery - napisał na platformie X Tomasz Urban, dziennikarz Viaplay.

Wszystko zatem zależy od decyzji PZPN. Zmiana oznaczałaby prawdziwą rewolucję. Przypomnijmy, że format z 18 drużynami w II lidze obowiązuje od sezonu 2016/17. Wcześniej mieliśmy podział na grupę wschodnią i zachodnią. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz - zdjęcie ilustracyjne, źródło: TVP Sport)Dziękujemy za przesłanie błędu