Wtorek, 16 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina
29/05/2021 - 20:55

Zmarnowali aż dwa rzuty karne. Sandecja podzieliła się punktami z GKS Jastrzębie

Piłkarze Sandecji zremisowali drugi mecz z rzędu. Tym razem na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Sądeczanie nie wykorzystali aż dwóch rzutów karnych. Jedyną bramkę zdobył dla nich Damian Chmiel.

Przed tygodniem piłkarze Sandecji zremisowali 1:1 z Chrobrym Głogów. Nie wykorzystali wówczas rzutu karnego (pomylił się Michal Piter-Bućko). Niestety, również teraz nie udało im się wygrać. Strzały z 11 metrów stają się prawdziwym przekleństwem sądeczan. W meczu z Jastrzębiem nie wykorzystali bowiem aż dwóch karnych.

„Biało-czarni” wyszli na prowadzenie w 16. minucie za sprawą Damiana Chmiela, który wykorzystał dobre dogranie Wojciecha Hajdy i głową pokonał Mariusza Pawełka. Niedługo potem mogło być już 2:0, po tym jak duży błąd popełnił golkiper jastrzębian. Piłka odbiła się od jednak od słupka. Z dobitką Chmiela bramkarz już sobie poradził. Sandecja do przerwy próbowała podwyższyć prowadzenie, jednak próby były niecelne lub bronione przez Pawełka.

Więcej emocji przyniosła druga część gry. W 50 minucie, po zagraniu piłki ręka przez piłkarza gospodarzy, sędzia wskazał na 11 metr. Piter-Bućko nie zdołał jednak pokonać Pawełka (jest to drugi karny z rzędu zmarnowany przez tego piłkarza).

4 minuty później sfaulowany w „szesnastce” został Chmiel i sędzia po raz drugi podyktował rzut karny. Tym razem do piłki podszedł Damir Sovsic, ale również on przegrał pojedynek z bramkarzem Jastrzębia. W 67 minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Piter-Bućko, przez co sądeczanie kończyli mecz w „10”.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 73 minucie. Farid Ali dośrodkował w pole karne, a bramkę dla gospodarzy zdobył Daniel Rumin. Sandecja próbowała odpowiedzieć m.in. za sprawą Macieja Małkowskiego, jednak nie udało się zdobyć gola i mecz zakończył się podziałem punktów.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

GKS: Mariusz Pawełek - Kryspin Szcześniak, Dominik Kulawiak (73' Daniel Szczepan), Aleksander Komor, Jakub Niewiadomski - Lukáš Bielák, Kamil Jadach (51' Farid Ali), Daniel Feruga, Marek Mróz, Jakub Apoliniarski - Daniel Rumin.

Sandecja: Szymon Tokarz - Michal Piter-Bučko, Tomasz Boczek, Wojciech Hajda, Adrian Danek - Damir Šovšić (73' Maciej Małkowski), Dawid Błanik (73' Daniel Dziwniel), Michał Walski, Jan Kuźma, Damian Chmiel - Kamil Ogorzały.

([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)