Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
08/07/2020 - 12:40

Znamy daty powrotu do gry lig niższych

Poznaliśmy daty powrotu i terminarze IV Ligi, Klasy Okręgowej, a także A i B Klasy. Na piłkarskie emocje na tych szczeblach rozgrywkowych, przyjdzie nam poczekać jeszcze miesiąc.

IV Liga, w której z regionu sądeckiego występują: Barciczanka Barcice, Poprad Muszyna, Poprad Rytro, Sandecja II i beniaminek Skalnik Kamionka Wielka (zaprezentuje się on na tym poziomie rozgrywkowym po 3 latach nieobecności) wróci do gry 8/9 sierpnia, na kiedy to zaplanowano pierwszą kolejką nowego sezonu. Ciekawostką jest fakt, że w pełnym składzie ligowym drużyny zagrają tylko jedną rundę, po czym nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową.

Zobacz także: Rozpoczynamy nową edycję Pucharu Polski na szczeblu MZPN Podokręgu Nowy Sącz

Również Klasa Okręgowa Nowy Sącz-Gorlice powróci na boiska 8/9 sierpnia. Faworytem do awansu powinny być drużyny, znajdujące się w „czubie” tabeli na koniec poprzednich (przerwanych po rundzie jesiennej) rozgrywek, a więc Dunajec Nowy Sącz, Hart Tęgoborze, Łosoś  Łososina Dolna i LKS Kobylanka. Groźna może okazać się także Helena Nowy Sącz, która przemknęła "jak burza” przez A-Klasę, meldując się ligę wyżej bez żadnej porażki na koncie.

8/9 sierpnia jest planowany powrót do gry także 18-zespołowej A-Klasy Nowy  Sącz. Drużynom w niej występującym zapewne ciężko będzie powtórzyć ubiegłoroczny wynik Heleny, jednak oznacza to, że dzięki bardziej wyrównanej stawce czekają nas większe emocje. Faworytem na pewno będzie Zamczysko Marcinkowice (z którego odszedł trener Dariusz Peciak, autor wielu sukcesów tego klubu w ostatnich latach), LKS Ubiad, czy rezerwy Barciczanki. Z „drugiego rzędu” mogą próbować atakować ekipy KPT Nawojowa, Olimpiku Powroźnik oraz Victorii Witowice Dolne.

Zobacz także: Sądecki Przegląd Drużyn: Helena Nowy Sącz zanotowała sezon bez porażki

Najpóźniej, bo dopiero 29/30 sierpnia na boiska powrócą drużyny występujące w B-Klasie Nowy Sącz. Z racji, że liga ta liczy tylko 8 zespołów, bardzo szybko nastąpi również koniec tych rozgrywek – już 10/11 października. W ubiegłym sezonie awans wywalczył Orzeł Ptaszkowa. W tym, który się niedługo rozpocznie faworyci to: Zawada Nowy Sącz (której do awansu zabrakło 1 pkt), LKS Łęka i Nawoj Nawojowa. Mocne mogą być także rezerwy sądeckiego Dunajca, w których zapewne zobaczymy wielu młodych zawodników.

MPDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)