Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
12/07/2020 - 12:30

Ale jazda! budowa kładek rowerowych, po stronie polskiej na Popradzie zakończona

Na terenie gminy Muszyna, w Miliku-Legnavie i Andrzejówce Ługi-Mały Lipnik powstały dwie kładki rowerowe, łączące pogranicze polsko-słowackie. To część europejskiej trasy EuroVelo11, której małopolski odcinek trasy nosi nazwę VeloNatura. Po zakończeniu prac po obu stronach Popradu, kładki czeka odbiór techniczny.


30 czerwca, po stronie polskiej zakończyły się prace związane z budową dwóch kładek rowerowych na Popradzie w Andrzejówce-Mały Lipnik i Miliku- Legnavie. Po stronie słowackiej, w Małym Lipniku brakuje jeszcze zjazdu/podjazdu z obiektu.

Dodatkowo w Miliku powstało miejsce odpoczynku z wiatą, WC, stojakami na rowery, tablice informujące o trasie, słupek na panele fotowoltaiczne z ładowarką, oświetleniem LED, samoobsługową stacją napraw. 

Po całkowitym zakończeniu prac, po obu stronach Popradu, kładki czeka obiór techniczny. 

Wracamy na ścieżkę. #aktywniewmalopolsce #rower #malopolska #bike #bikelife

Post udostępniony przez Aktywnie w Małopolsce (@aktywniewmalopolsce)

Kładki w Miliku-Legnavie i Andrzejówce-Mały Lipnik na Popradzie są częścią EuroVelo11 trasy rowerowej, która meandruje po polskiej i słowackiej stronie rzeki.  Eurovelo11 łączy się z VeloKrynica i prowadzi z Muszyny, poprzez Legnavę (Słowacja), Milik, Andrzejówkę, Mały Lipnik (Słowacja), Żegiestów, Sulin (Słowacja), Piwniczną aż do Nowego Sącza.


(MK) fot. aut.

Ale jazda! Budowa kładek rowerowych, po stronie polskiej na Popradzie zakończona
Na terenie gminy Muszyna, w Miliku-Legnavie, wraz z miejscem odpoczynku i Andrzejówce Ługi-Mały Lipnik powstały dwie kładki rowerowe, łączące pogranicze polsko-słowackie. To część europejskiej trasy rowerowej EuroVelo11, której małopolski odcinek trasy nosi nazwę VeloNatura.


Dziękujemy za przesłanie błędu