Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 marca. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
21/09/2022 - 20:30

Charytatywnie na Dniach Huculskich w Regietowie. Zorganizowali zbiórkę na leczenie 5-letniej Julianny

W ostatni, weekend lata (16-18 września) wszystkie drogi prowadziły do Regietowa, gdzie w pięknej scenerii Beskidu Niskiego odbyły się XXVIII Dni Huculskie. Podczas zawodów prowadzono zbiórkę pieniędzy na leczenie 5-letnie Julianny ze Śnietnicy. Dziewczynka zmaga się z artrogrypozą, wrodzoną sztywnością stawów.

Po raz kolejny do Beskidu Niskiego zjechali koniarze z całej Polski. W stadninie koni w Regietowie odbyły się XXVIII Dni Huculskie, w ramach których rozegrano V Mistrzostwa Polski Koni Rasy Huculskiej, składające się z próby kondycyjnej i ścieżki huculskiej.

Poza tym zorganizowano zawody w powożeniu oraz skoków przez przeszkody. W sumie ocenie sędziowskiej podlegało kilkadziesiąt koni.

Nie zabrakło też konkursów wiedzy na temat stadniny, a także rozmaitych gier i zabaw, w tym rzutu podkową do celu czy dojenia sztucznej krowy. 

Podczas zawodów prowadzono charytatywną zbiórkę pieniędzy na leczenie 5-letniej Julianny ze Śnietnicy. Dziewczynka zmaga się z artrogrypozą, wrodzoną sztywnością stawów. Choroba ogranicza jej aktywność ruchową.

Dziecko potrzebuje kosztownej i systematycznej rehabilitacji. Zbiórkę funduszy na leczenie pięciolatki organizuje Stowarzyszenie Sursum Corda https://chcepomagac.org/zbiorki/julianna-plata-6379/

Dni Huculskie to cykliczne sportowe wydarzenie, które cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród hodowców koni. Każdego roku przyciąga gości z kraju i z zagranicy. 

Obecnie Stadnina Koni Huculskich "Gładyszów " jest największą w Europie stadniną koni tej rasy. Po udziale "Ogniem i Mieczem", od czasu do czasu dostaje propozycje zagrania w kolejnych produkcjach. (MK). fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu