Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
03/07/2020 - 10:10

Krynica: za mundurem panny sznurem. Żołnierze opanowali deptak

Za mundurem panny sznurem. Pokazy wojskowej musztry i broni, a także koncert piosenek żołnierskich i dixielandowych oraz zawody sportowe to tylko niektóre atrakcje pikniku, zorganizowanego na deptaku w Krynicy-Zdroju przez Wojewódzką Komendę Uzupełnień, w ramach akcji Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej".

Pasjonaci wojska, kandydaci na żołnierzy, a także turyści i kuracjusze odwiedzili wczoraj (2 lipca) deptak w Krynicy-Zdroju, na którym odbył się piknik sportowo-wojskowy, zorganizowany przez Wojewódzką Komendę Uzupełnień, w ramach akcji Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej”, pod auspicjami Ministerstwa Obrony Narodowej.

W programie znalazły się m.in: pokazy wojskowej musztry OSW Strzelec, pokaz broni i wyposażenia Wojska Polskiego, a także koncert piosenek żołnierskich i dixielandowych, a także  zawody sportowe na torze pumptracku oraz mini turniej hokeja. Na plenerowej scenie wystąpił zespół Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, który przyciągnął uwagę zgromadzonej publiczności.

Piknikowi towarzyszyły stoiska 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie i WKU w Nowym Sączu, wystawa historycznej broni oraz wyposażenia wojskowego.

15 czerwca szef MON, Mariusz Błaszczak zainaugurował kolejny etap kampanii Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej. - Moim priorytetem jako ministra obrony narodowej jest doprowadzenie do tego, żeby Wojsko Polskie było liczniejsze, stąd też rozpoczynamy dziś kolejną edycję kampanii społecznej pt. Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej. Dwa lata temu miała miejsce pierwsza edycja, w wyniku tej kampanii, liczebność Wojska Polskiego znacząco wzrosła – mówił minister Błaszczak.

- Zachęcam do tego, żeby skorzystać z tej oferty. To jest propozycja bardzo ważna dla bezpieczeństwa naszej Ojczyzny, a jednocześnie dająca sposobność znalezienia dobrego zatrudnienia, pewnego zatrudnienia. Zatrudnienia, które w efekcie przysłuży się właśnie bezpieczeństwu naszej Ojczyzny. (…)  

W całym kraju Wojsko Polskie przygotowało ponad 20 tys. miejsc w 40 jednostkach wojskowych dla osób, które chcą wziąć udział w szkoleniu rezerw lub szkoleniu przygotowawczym, a później związać swoją przyszłość z mundurem.

Oferta dotyczy zarówno tych, którzy mają status żołnierza rezerwy, jak i dla osób, dla których będzie to pierwszy kontakt z Siłami Zbrojnymi RP. Szczegółowych informacji na temat szkoleń udzielają Wojskowe Komendy uzupełniań w całej Polsce - https://www.wojsko-polskie.pl/sgwp/wszw/

(MK) fot. aut. Żródło: własne, MON

Krynica: za mundurem panny sznurem. Żołnierze opanowali deptak
Za mundurem panny sznurem. Pokazy wojskowej musztry i broni, a także koncert piosenek żołnierskich i dixielandowych oraz zawody sportowe to tylko niektóre atrakcje pikniku, zorganizowanego na deptaku w Krynicy-Zdroju przez Wojewódzką Komendę Uzupełnień, w ramach akcji Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej”, pod auspicjami MON.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)