Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lutego. Imieniny: Bernarda, Eryki, Rajmunda
17/11/2021 - 15:20

Najpierw hymn, potem rywalizacja. Tak rugbiści świętowali Niepodległość[ZDJĘCIA]

Również rugbiści uczcili na swój sposób 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na stadionie w Zawadzie odbył się turniej, w którym wzięło udział 6 drużyn z Małopolski i Śląska. Najlepsza okazała się Juvenia II Kraków.

11 listopada to szczególny dzień dla wszystkich Polaków. W całym kraju organizowane są wówczas różnego rodzaju wydarzenia, mające na celu uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości. W Nowym Sączu odbywał się m.in. marsz. Również sportowcy nie zapominają o swoich wielkich przodkach.

Tego dnia odbył się już V Turniej Niepodległości w rugby 7. Rozgrywany był na obiektach sądeckiej Zawady. Udział wzięło w nim sześć drużyn: gospodarze RC Biało-Czarni Nowy Sącz, Juvenia Kraków, Juvenia II Kraków, Hegemon Mysłowice, Hegemon II Mysłowice i  Rugby Ruda Śląska.

Na początku wszyscy uczestnicy uroczyście odśpiewali  odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Następnie czekały nas mecze półfinałowe i wielki finał. Najlepsza okazała się druga drużyna Juvenii Kraków, która w ostatnim spotkaniu pokonała Biało-Czarnych. ([email protected], fot.: Biało-czarni Nowy Sącz)

Rugbiści uczcili Święto Niepodległości
11 listopada w Nowym Sączu odbył się turniej rugby z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.


Dziękujemy za przesłanie błędu