Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 marca. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
14/02/2021 - 15:05

Gorliccy siatkarze rywalizują w II lidze. Sprawdzamy jak sobie radzą

Siatkarzą GKPS Gorlice po raz pierwszy w swojej historii rywalizują w II lidze. Gra na tym szczeblu, to dla nich bez wątpienia ogromne wyróżnienie. Sezon zasadniczy dobiega już jednak końca. Sprawdzamy zatem jak sobie radzą.

Sezon 2020/21 jest dla siatkarzy GKPS Gorlice wyjątkowy. Po raz pierwszy w swojej historii grają bowiem w II lidze. Występy na tym poziomie rozgrywkowym, to bez wątpienia nagroda za ciężką pracę. Jest to także okazja do zmierzenia się z dużo bardziej utytułowanymi zespołami.

- Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt, że możemy występować w II lidze. Mamy okazję grać z dobrymi zespołami i sprawdzić się na wyższym poziomie. Na pewno ciężko będzie cokolwiek ugrać, bo między zespołami amatorskimi, a tymi które mają większy budżet są duże różnice. My gramy tylko i wyłącznie swoimi wychowankami, którzy wywalczyli sobie ten awans – mówił „Sądeczaninowi” po pierwszym meczu sezonu Krzysztof Kozłowski, trener i prezes klubu.

Zobacz także: Historyczny debiut gorlickich siatkarzy w II lidze! Na początek porażka

Runda zasadnicza dobiega końca. Zespołowi z Gorlic do rozegrania został już tylko jeden mecz (z Extransem Sędziszów). Jak sobie radzi? Zgodnie z przypuszczeniami, drugoligowa rzeczywistość okazała niezwykle trudna. GKPS z dorobkiem 6 punktów zamyka tabelę. Drużyna zaliczyła aż 15 porażek.

Na plus zaliczyć można z pewnością dwa zwycięstwa (z SMS Spartą AGH Kraków i Błękitnymi Ropczyce). Łącznie przegrali 48 setów i 8 wygrali. Wkrótce czeka ich kolejna faza rozgrywek. ([email protected], fot.: GKPS Gorlice)Dziękujemy za przesłanie błędu