Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
22/07/2022 - 11:15

To jest ich czas! Sądeccy siatkarze imponują formą i zdobywają kolejne medale

Sukcesów sądeckich sportowców nie brakuje. W ostatnim czasie w sposób szczególny wyróżniają się na tym polu siatkarze i siatkarki. Wysoka formą, którą prezentują na zawodach, pozwala na zdobywanie medali. Trofeów wciąż przybywa!

Trwa gorący, wakacyjny czas. Wiele osób wyjeżdża i wypoczywa podczas urlopów. Robią to także sportowcy. Mimo tego, że trwa popularny „sezon ogórkowy” nie oznacza, że nie dzieje się zupełnie nic. Osoby z naszego regionu cały czas odnoszą bowiem spore sukcesy.

Szczególnie udany okres notują siatkarze z Nowego Sącza. Ich osiągnięcia mogą budzić duży podziw. Maciej Nowowsiak jest już brązowym medalistą Mistrzostw Świata U-21 i Mistrzostw Europy U-22. Te wyniki robią wrażenie! Podczas niedawno zakończonego kontynentalnego czempionatu reprezentanci Polski pokonali w meczu o 3. miejsce Turcję 3:1. 

To jednak nie wszystko. Do 3 lipca trwał największy turniej siatkówki dla dzieci w Polsce- XXVIII Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of Movin.

Rywalizowało w nim prawie 1000 adeptów siatkówki ze 192 klubów. Wszystko odbywało się na Arenie Gliwice. W turnieju mogły wystąpić zespoły mistrzów i wicemistrzów województw, które wcześniej przez cały rok walczyły w dziesiątkach spotkań w swoich rejonach i finałach wojewódzkich.

Ze świetnej strony pokazały się zawodniczki SKPS Dunajec Nowy Sącz, które jako jedyne z Małopolski, miały w każdej kategorii reprezentantki. W „4”, pod okiem trenera Tadeusza Olszewskiego, zostały wicemistrzyniami. Wystąpiły w składzie: Zuzanna Olszewska, Oliwia Tokarczyk, Gabriela Krężołek, Alena Kawiorska, Kaja Gorączko.

- Poziom spotkań w rundzie finałowej turnieju był bardzo wysoki w każdej kategorii a pokazane umiejętności wyszkolenia siatkarskiego dziewcząt w wieku 11-13 lat, dobrze wróżą na przyszłość- mówi obecny na turnieju Łukasz Mężyk, trener SKPS Dunajec.

Nie zawiódł  także zespół w kategorii ‘’3’’w składzie: Lena Krzyżak, Hanna Leśniak, Zuzanna Mężyk, Nadia Krzyżak, Magda Rolka, zajmując VII miejsce. Z kolei w kategorii „2” - Klaudia Żelasko, Katarzyna Potoniec, Gabriela Rosińska uplasowały się na VIII miejscu.

- Trenowałam prawie wszystkie nasze zawodniczki, które wystąpiły w tym turnieju. Rozpoczynały swoją przygodę z siatkówką w Siatkarskim Przedszkolu SKPS Dunajec. Godziny ciężkiej pracy dają teraz wymierne wyniki i sukcesy. Mam nadzieję ,że ich przygoda z piłka siatkową będzie jeszcze długa, bo mają charakter i zapał do tej dyscypliny – wyjaśnia trenerka Kinga Mężyk.

Zmagania zawodniczek podczas turnieju obserwowali trenerzy kadr narodowych. Powołania na  lipcowe konsultacje do reprezentacji Polski U-13 (Biała Podlaska) otrzymały: Zuzanna Olszewska i Lena Krzyżak. ([email protected], fot.: SKPS Dunajec)Dziękujemy za przesłanie błędu