05/10/2021 - 17:40

Mamy złote pokolenie. Kolejny sądecki siatkarz medalistą Mistrzostw Świata

Mamy kolejnego wybitnego siatkarza! W zakończonych niedawno Mistrzostwach Świata U-21 Maciej Nowowsiak, wraz z reprezentacją Polski zdobył brązowy medal. W meczu o trzecie miejsce nasi reprezentanci pokonali Argentynę. Ceremonię dekoracji sądeczanin spędził... w windzie.

Medalowa passa sądeckich siatkarzy trwa w najlepsze. Miesiąc temu złoto z Mistrzostw Świata do lat 19 przywiózł Jakub Olszewski. Na kolejne świetne informacje nie musieliśmy długo czekać. W niedzielę medal na imprezie tej samej rangi, tyle że w kategorii U21, zdobył Maciej Nowowsiak.

Pochodzący z Nowego Sącza zawodnik zajął wraz z naszą reprezentacją 3. miejsce. Polacy przez cały turniej spisywali się bardzo dobrze, pokonując kolejnych rywali. Swoich pogromców znaleźli dopiero w półfinale, kiedy ulegli Włochom.

W meczu o brąz podopieczni trenera Daniela Plińskiego pokonali 3:0 Argentynę, dzięki czemu stanęli na najniższym stopniu podium. To czwarty medal naszej kadry w historii tej imprezy. W 2017, 2003 i 1997 roku wywalczyli złoto.

Po zakończeniu meczu odbyła się uroczysta ceremonia dekoracji. Sądeczanin nie wziął w niej jednak udziału, bo… zaciął się w windzie. Krążek odebrał więc nieco później. Cytując wpis na Facebooku klubu SKPS Dunajec, można napisać tylko – „Maćku, jedź tą windą jak najwyżej, po kolejne sukcesy”. ([email protected], fot.: SKPS Dunajec)