Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
12/12/2021 - 16:55

Nasi siatkarze dominują! Mamy dwie drużyny w czołówce I ligi

Bardzo dobrze radzą sobie w rozgrywkach siatkarskiej I ligi małopolskiej siatkarze GKPS Gorlice i Grodu Czop Podegrodzie. Po rundzie jesiennej zajmują pierwsze i trzecie miejsce w tabeli. W środku stawki plasuje się również GSKS Laskowa. Nasze zespoły rozdają karty!

Siatkówka jest w naszym kraju niezwykle popularnym sportem. Różnego rodzaju imprezy cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Także w naszej okolice nie brakuje klubów siatkarskich. Sprawdzamy jak poradziły sobie w rundzie jesiennej I ligi małopolskiej.

Znakomicie spisuje się Gród Czop Podegrodzie. Po 7 rozegranych spotkaniach zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, mając na koncie 19 punktów. W ostatniej kolejce okazał się lepsi od Kęczanina Kęty.

- Dzisiejsze spotkanie, to tak naprawdę formalność w postawieniu kropki nad i. Wygrywamy 3:0 (25:11, 25:16, 25:15). Spodziewaliśmy się trudnej przeprawy ze strony gości, tymczasem przyjechali do nas ze składem mocno młodzieżowym. Od początku nasi zawodnicy nadawali ton tej rywalizacji, nie dając szans rywalom w żadnym secie. Tym to sposobem Gród Czop Podegrodzie wygrywa rundę jesienna I Ligi Małopolski w piłce siatkowej – czytamy na facebooku zespołu.

Na trzeciej pozycji rundę zakończyli grający jeszcze niedawno w II lidze siatkarze GKPS Gorlice. Na ich koncie znajduje się 14 pkt. W bezpośrednim starciu naszych drużyn lepsi okazali się zawodnicy z Podegrodzia, którzy wygrali 3:1.

- Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, obfitował w efektowne akcje zarówno w ataku jak i w obronie. Szkoda, że nie doszło do piątego seta, bo było by to na pewno ciekawe doświadczenie dla obydwu zespołów i duża gratka dla licznej rzeszy kibiców obecnych pomimo późnej pory w hali gorlickiego OSiR-u – informuje na facebooku zespół GKPS.

Nasze drużyny w tabeli rozdziela Wawel Kraków. Warto odnotować, że 5 lokatę zajmuje również GSKS Laskowa, która zgromadziła do tej pory 10 punktów. Jaka będzie ostateczna kolejność? Przekonamy się już w nowym roku. ([email protected], fot.: GKPS Gorlice)Dziękujemy za przesłanie błędu