Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
26/01/2021 - 20:30

Zawodniczki z naszego regionu rywalizują w Festiwalu Siatkarskim. Kto triumfuje?

Od września do grudnia trwała I edycja Festiwalu Siatkarskiego, który odbywał się w naszym regionie. Drużyny podzielone na kilka kategorii wiekowych rywalizowały ze swoimi rówieśnikami. – Cykl tych turniejów to mini mistrzostwa Polski – mówi Grażyna Cempa-Pulit, prezes Nowosądeckiego Terenowego Związku Siatkarskiego.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że nie odbyło się wiele imprez, które wcześniej były zaplanowane. Mimo trudności jakie panowały w tym zakresie udało się jednak rozegrać I edycję Festiwalu Piłki Siatkowej.

Zobacz także: Sandecja to nie tylko piłka nożna. Jak radzą sobie sądeckie siatkarki?

Turniej trwał od wrześnie do grudnia 2020 roku, a honorowy patronat nad jego przebiegiem sprawował Starosta Powiatu Nowosądeckiego Marek Kwiatkowski. Pierwsza odsłona miała miejsce 26 września. W kategorii młodziczek zwyciężyła drużyna MKS MOS Wieliczka. Dwa tygodnie później, w kategorii czwórek najlepsze okazały się ekipy Gorców Nowy Targ i Sandecji Nowy Sącz.

„Trójki” i „dwójki” zostały zdominowane przez Dunajec Nowy Sącz, a „singielki” przez Sandecję. Duże wrażenie robią liczby uczestników. Łącznie w turnieju wzięło bowiem udział 175 zespółów i 598 zawodniczek. II edycja rozpoczęła się w styczniu.

- Można powiedzieć, że cykl tych turniejów to mini mistrzostwa Polski. W II edycji wreszcie zagrają również chłopcy. Pandemia w bardzo wielu kwestiach nam przeszkodziła, ale udało się rozegrać pierwszą odsłonę turnieju. Oczywiście, wszystko odbywało się zgodnie z zachowaniem reżimu sanitarnego i bez udziału publiczności. Cieszę się, że było tak wielu chętnych, również z Limanowej czy z Nowego Targu - mówi Grażyna Cempa-Pulit, prezes Nowosądeckiego Terenowego Związku Siatkarskiego. ([email protected], fot.: Nowosądecki Terenowy Związek Siatkarski)







Dziękujemy za przesłanie błędu