Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
03/09/2021 - 13:30

Ziemia Sądecka wychowała mistrza świata. Jakub Olszewski: złoto przebija ból

Mamy kolejnego czempiona z Nowego Sącza! Jakub Olszewski wywalczył wraz z reprezentacją Polski złoty medal na mistrzostwach świata do lat 19 w siatkówce. - Tylko nasze rodziny, dziewczyny, przyjaciele wiedzą ile ciężkiej pracy włożyliśmy w ten sukces - mówi wychowanek klubu SKPS Dunajec.

Reprezentacja Polski w siatkówce jest światową potęgą. Choć na Igrzyskach Olimpijskich nie udało się jej zdobyć medalu, w dalszym ciągu każdy musi z nią liczyć. O następców mistrzów też możemy być spokojni.

Drużyna do lat 19 wróciła właśnie z mistrzostw świata w swojej kategorii wiekowej ze złotym medalem. Polacy nie dali rywalom żadnych szans. Przez turniej szli jak burza, nie notując żadnej porażki. W 1/8 finału wyeliminowali Kolumbię, a ćwierćfinale Niemców. 

W półfinale „Biało-czerwoni” pokonali Iran. Również w finale okazali się zdecydowanie lepsi od Bułgarów, zwyciężając 3:0. Na imprezie nie mogło zabraknąć oczywiście sądeckiego akcentu. W drużynie występował Jakub Olszewski, wychowanek SKPS Dunajec Nowy Sącz.

- Nie ulega wątpliwości, że jest to największe osiągniecie w mojej dotychczasowej karierze. Jeszcze to do mnie nie dociera, to jest jak jakiś sen. Marzenia się spełniają. Tylko nasze rodziny, dziewczyny, przyjaciele wiedzą ile ciężkiej pracy włożyliśmy w ten sukces, ile kosztowało nas to wyrzeczeń. Złoto przebije każdy ból, to dla nas najpiękniejsza nagroda – mówi „Sadeczaninowi” Jakub Olszewski.

Jak dodaje, kluczem do zwycięstwa był spokój. - Przed mistrzostwami nie mówiliśmy o celach na turniej. Każdy mecz traktowaliśmy jako następny krok. Nie myśleliśmy o tym, co możemy osiągnąć, staraliśmy się grać spokojnie i nie narzucać sobie presji – opowiada zawodnik.

Siatkarz potwierdza, że ciężka praca przekłada się na znakomite wyniki. Pozostaje mu zatem pogratulować tego ogromnego sukcesu. Ziemia sądecka wychowała kolejnego mistrza świata! ([email protected], fot.: Jakub Olszewski)Dziękujemy za przesłanie błędu