Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
16/11/2023 - 12:10

Czas na wielkie święto sądeckiej siatkówki! Wszystko zaczęło się 45 lat temu [WIDEO]

Najbliższy piątek będzie szczególnym dniem dla całej społeczności siatkarskiej na Sądecczyźnie. Podczas uroczystej gali swoje 45-lecie będzie świętował Terenowy Związek Piłki Siatkowej. O szczegółach wydarzenia oraz rozwoju tego sportu na naszym terenie porozmawialiśmy z prezes Grażyną Cempą-Pulit.

Święto sądeckiej siatkówki

Z Nowego Sącza wywodzi się wielu znakomitych siatkarzy i siatkarek. Wystarczy wspomnieć wspomnieć o odnoszącym ogromne sukcesy zarówno w klubie, jak i reprezentacji Polski Marcinie Januszu. Równie spektakularnie zapowiada się kariera Martyny Czyrniańskiej.

Wszyscy przedstawiciele i miłośnicy tego sportu będą mieli w najbliższy piątek swoje wielkie święto. To właśnie wtedy czeka nas uroczysta gala z okazji 45-lecia działalności nowosądeckiego Terenowego Związku Piłki Siatkowej. Będzie to okazja do wspomnień, przekazania odznaczeń trenerom i zawodnikom oraz podsumowań.

W uroczystości weźmie udział wielu znakomitych gości. Co nas czeka? Kilka szczegółów zdradziła w studiu “Sądeczanina” Grażyna Cempa-Pulit, prezes nowosądeckiego TZPS.

- Obecne będą na pewno trzy osoby z naszego pierwszego zarządu. Przygotowaliśmy wiele niespodzianek, więc nie chcę też za dużo mówić. Dla naszych trenerów zostaną m.in. przekazane specjalne upominki. Kluby otrzymają też statuetki. Zainteresowanie wydarzeniem jest duże. Zaprosiliśmy również przedstawicieli władz - wyjaśnia prezes.

Cała rozmowa z Grażyną Cempą-Pulit, w której opowiada zarówno o piątkowym wydarzeniu, jak i sądeckiej siatkówce znajduje się w materiale filmowym. ([email protected], wideo: GN)

Patronem medialnym wydarzenia jest “Sądeczanin”
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu