Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
04/10/2020 - 16:40

Festiwal Biegowy: Bieg na Jaworzynę i MP w HILL Nordic Walking [ZDJĘCIA]

Ostatnimi wydarzeniami na 11. Tauron Festiwalu Biegowym w Krynicy był Bieg na Jaworzynę i Mistrzostwa Polski w HILL Nordic Walking.

Niedziela to ostatni dzień 11. TAURON Festiwalu Biegowego, którego uczestnicy łączą rywalizację na różnych dystansach z dobrą zabawą. Wszystko to dostarcza niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Bieg na Jaworzynę odbywał się w formule alpejskiej po zboczu nartostrady. Trawiasta trasa o długości 2,6 km charakteryzowała się dużym nachyleniem. Co ważne niedozwolone było przemierzanie jej z kijkami. Zawodnicy wystartowali o godzinie 13:15 z Dolnej Stacji Kolejki Gondolowej. Meta usytuowana była stacji Górnej. Jako pierwszy dotarł do niej Wojciech Damian. Tuż za nim uplasowali się Adrian Hebda i Adam Śledź. Wśród kobiet zwyciężyła Dominika Wiśniewska-Ulfik, druga była Joanna Mrowca, a trzecia Ilona Brusiło.

W tym samym czasie rozpoczął się Jaworzyna HILL Nordic Walking. Był to marsz po zboczu nartostrady w randze 5. Mistrzostw Polski w HILL Nordic Walking. Jego uczestnicy pokonywali tę samą trasę. Zwyciężył Zbigniew Jaworski, drugi był Krzysztof Skiba, a trzeci Leszek Behounek. W rywalizacji kobiet najlepiej zaprezentowały się Roksana Orzyszek, Anna Zaczyńska i Bożena Kończewska. (MP), fot.: Organizator

Bieg na Jaworzynę i MP w HILL Nordic Walking zakończone!