Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
04/10/2020 - 11:50

Festiwal Biegowy: KORAL Maraton zakończony! Zwycięzcy uradowani [ZDJĘCIA][WIDEO]

Zakończył się KORAL Maraton, będący częścią 11. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy. Zwyciężył uradowany na mecie Michał Orzeł.

Niedziela to ostatni dzień 11. TAURON Festiwalu Biegowego, którego uczestnicy łączą rywalizację na różnych dystansach z dobrą zabawą. Wszystko to dostarcza niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Punktualnie o godzinie 7, na trasę wyruszyli uczestnicy KORAL Maratonu, którzy do pokonania mieli dystans 42,195 km. Biegli oni pętlę z krynickiego deptaka, przez Tylicz i Powroźnik. Wydarzenie było rozgrywane w randze Mistrzostw Polski Masters w Maratonie. Zwycięzcą został Michał Orzeł (jego czas to 2 godziny 41 minut), drugie miejsce zajął Adam Szpularz (2:49), a trzecie Wojciech Lizak (2:55). Wśród kobiet najlepsze były Barbara Przeworska, Monika Mrugała i Anna Psuja

- Czuję się wspaniale, na 5 km kilometrze wyprzedziłem grupkę osób i liczyłem, że mnie nie dogonią. Udało się - mówił zwycięzca

- Jestem Przeszczęśliwy, planowałem złamać 2:50 i się udało. Pobiegłem taktycznie i się udało - dodawał Adam Szpularz.

Więcej w materiale filmowym. (MP), fot.: Organizator, wideo: Daniel Szlag

Festiwal Biegowy: KORAL Maraton zakończony!