Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 5 czerwca. Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
12/05/2020 - 13:55

Jak uciec rowerem od wirusa trasą VeloMałopolska. Mamy wszystkie mapy

Zdrowa i ekologiczna, teraz stała się wielką ucieczką od koronawirusa. Rowerowa turystyka to prawdziwy hit w czasach zarazy. Kto żyw, rusza na dwóch kółkach szukać wolnej przestrzeni. Mieszkańcy Sądecczyzny są szczęściarzami, bo Małopolska to prawdziwe eldorado dla cyklistów.

W ciągu ostatnich kilku lat w regionie przybyło prawie sześćset  kilometrów  tras rowerowych. Teraz, w czasach koronawirusowej zarazy, kiedy wszyscy uciekają w plener, jazda na dwóch kółkach staje się prawdziwym hitem, tym bardziej, że sześćdziesiąt  procent tras to drogi odseparowane od ruchu samochodowego, a pozostałe czterdzieści, to drogi o niskim natężeniu ruchu samochodowego lub wygodne “szutrówki”.

Czytaj też Piwny biznes w Grybowie w czasach zarazy z prezesem uwięzionym na Słowacji 

Czytaj też Andrzej Duda rapuje o koronawirusie. Jego teledysk robi furorę w sieci [WIDEO] 

Największy full wypas to VeloMałopolska, sieć tras o europejskim standardzie przecinająca cały region. Jedną z nich jest trasa VeloDunajec przebiegająca przez malownicze tereny doliny Dunajca z widokiem na Tatry, Gorce, Beskidy, Pieniny i Pogórze oraz brzegiem dwóch jezior Czorsztyńskiego i Rożnowskiego. Łączy się z innymi trasami (EuroVelo4 – VeloMetropolis na terenie regionu, EuroVelo11 – VeloNatura, Wiślana Trasa Rowerowa) i szlakami rowerowymi, które prowadzą do wyjątkowych atrakcji regionu.

Przy wszystkich trasach VeloMałopolska, co piętnaście kilometrów, znajdują się specjalne miejsca obsługi rowerzystów, wyposażone między innymi w mapy okolicy, wiaty, w których można schronić się na wypadek deszczu, narzędzia serwisowe, grille i toalety.

Czytaj też Ponad 50 tysięcy ton stali i betonu. Tak się buduje nowy most w Kurowie[ZDJĘCIA] 

Jeśli już ruszymy na rowerze w bliższą i dalszą okolicę, pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa. Należy zakrywać nos i usta oraz zachowywać dystans. Trzeba też pamiętać o własnym prowiancie, bo część sklepów i restauracji w pobliżu szlaków może być zamknięta.

Zobacz wszystkie mapy VeloMałopolska zawierające szczegółowy opis przebiegu tras wraz z prezentacją dochodzących do nich szlaków rowerowych.

Podhale
Jezioro Czorsztyńskie
Beskid Sądecki
Jezioro Rożnowskie i Nowy Sącz
Pogórze Rożnowskie
Tarnów i okolice
Północno-wschodnia Małopolska
Ujście Jezuickie – Szczucin
Uście Solne - Ujście Jezuickie
Puszcza Niepołomicka
Kraków
Na zachód od Krakowa
Zator i Dolina Karpia
Oświęcim i okolice

[email protected] fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu