Środa, 24 kwietnia. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
17/06/2021 - 13:20

Nasze Euro (4). Rozmawiamy o starciu ze Słowacją i meczu o wszystko z Hiszpanią

Nie tak to miało wyglądać… Reprezentacja Polski przegrała spotkanie otwarcia na Euro 2020 ze Słowacją i w sobotę czeka ją mecz o wszystko. O przyczynach słabej postawy naszej kadry i innych wydarzeniach na mistrzostwach Europy rozmawialiśmy w czwartym odcinku magazynu „Nasze Euro”. W studiu gościliśmy Arkadiusza Aleksandra, Dawida Dumanę i Pawła Zwolińskiego.

Chyba wszyscy spodziewaliśmy się lepszego otwarcia mistrzostw Europy w wykonaniu naszej reprezentacji. Niestety, porażka 1:2 ze Słowacją postawiła nas w bardzo trudnej sytuacji. Co o niej zadecydowało? Rozmawialiśmy o tym z ekspertami. W naszym studiu gościliśmy Dawida Dumanę – radnego Nowego Sącza i przewodniczącego komisji sportu, Arkadiusza Aleksandra – prezesa Sandecji i Pawła Zwolińskiego – bramkarza i trenera.

- Słowacja wydawała się najsłabszą drużyną w naszej grupie i na samych mistrzostwach. Pokazali jednak, że rzeczywistość jest całkiem inna. Po pierwszej kolejce Polska wygląda najgorzej na mistrzostwach – mówił Dawid Dumana.

-  Wynik to składowa wielu czynników, które mają miejsce w czasie gry. Pierwsze 15 minut napawało optymizmem, zagraliśmy kilka dobrych akcji. Dominowaliśmy również na początku drugiej połowy. Kluczowym momentem była czerwona kartka dla Krychowiaka. Wtedy wszystko się posypało – dodawał Arkadiusz Aleksander.

Stracone bramki i zachowanie przy nich naszego bramkarza – Wojciecha Szczęsnego analizował Paweł Zwoliński. – Gol zdobyty po krótkim rogu bramkarza, zawsze go obciąża. Tak jest również w tym przypadku. Każda bramka to jednak seria błędów. Zachowanie pozostałych naszych piłkarzy też pozostawia wiele do życzenia – wyjaśniał.

Więcej na temat meczu ze Słowacją, przygotowaniach do spotkania z Hiszpanią i ważnych wydarzeniach na mistrzostwach w materiale filmowym. ([email protected], wideo: Daniel Szlag)