Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
28/09/2023 - 12:05

Przeżyjmy to jeszcze raz! 14. Festiwal Biegowy zostanie zapamiętany na długo [WIDEO]

Tysiące biegaczy, świetna atmosfera, cudowna pogoda i sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie. 14. Festiwal Biegowy zostanie na pewno przez wszystkich uczestników zapamiętany na długo. Przez trzy dni w Piwnicznej działo się bardzo dużo.

14. Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdrój

12 tysięcy osób pojawiło się od piątku do niedzieli (8-10 września) w Miasteczku Biegowym na piwniczańskim Nakle. Festiwal Biegowy, Festiwal Lachów i Górali oraz Festiwal Smaku zgromadził prawdziwe tłumy. 

To były cudowne chwile. Na starcie każdego z biegów pojawili się gotowi na sportowe wyzwania zawodnicy. Niezależnie od tego na jakim dystansie startowali, tryskała od nich pozytywna energia. Festiwal zawsze słynął ze znakomitej atmosfery, nie inaczej było również i tym razem.

Piwniczna-Zdrój gościła tysiące osób

Niektórzy przyjechali z Sądecczyzny, inni z różnych zakątków Polski. Miasteczko Biegowe tętniło życiem, a duża ilość oferowanych atrakcji sprawiła, że o nudzie, nawet w przerwie między biegami, nie mogło być nudy.

Sportowe zmagania rozpoczęła rywalizacja szkół w ramach “Aktywnego Małopolanina”. Następnie do rywalizacji przystąpili biegacze - zarówno ci starsi, jak i nieco młodsi. 

- Wrażenia są niesamowite. Biegłem w pełnym komforcie, choć nogi trochę odmawiały posłuszeństwa, bo to już mój czwarty bieg na festiwalu. Było jednak bardzo przyjemnie, kibiców na trasie też nie brakowało. Klimat jest bardzo fajny - mówił na mecie Rafał Czarnecki, zwycięzca Koral Maratonu.

Kto był częścią tego wielkiego wydarzenia z pewnością nie żałuje. Kolejna okazja do uczestnictwa w Festiwalu Biegowym już za rok, podczas jubileuszowej piętnastej edycji. Skrótową relację zobaczycie w materiale filmowym. ([email protected], fot.: Tomasz Szwajkowski/ Festiwal Biegowy, wideo: GN)

Dziękujemy za przesłanie błędu