Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
31/08/2020 - 03:20

Agnieszka Skalniak piąta w Górskich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym

Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym zakończył niedzielny (30 sierpnia) wyścig kobiet, z udziałem m.in.: Agnieszki Skalniak z Żegiestowa. Tym razem zawodniczka CCC-Liv, startująca w kategorii elita zajęła 5. miejsce. Triumfowała jej koleżanka klubowa Marta Lach.

Po zawodach mężczyzn przyszła kolej na rywalizację kobiet. W kategorii Elita kolarki miały do pokonania 4 okrążenia Jeziora Klimkowskiego, liczące 95 kilometrów długości i 1840 metrów przewyższenia.

Agnieszka Skalniak (CCC-Liv) pochodzi z Żegiestowa, uważana jest za jeden z największych talentów polskiego kolarstwa. Tym razem w zawodach zajęła piąte miejsce, z czasem 3 godz.10 minut 46 sek i stratą 11 min. 04 sek. do Marty Lach, swojej koleżanki klubowej, która stanęła na najwyższym podium.

23-letnia Agnieszka Skalniak jest wielokrotną medalistą wydarzeń sportowych, mistrzowskich w Europie i na świecie, jako juniorka. Na swoim koncie ma m.in. dwa brązowe medale juniorskich Mistrzostw Świata (2014 i 2015) etapowe zwycięstwo na trasie Tour de Feminin (2018).

Aktualnie ściga się dla jednej z najlepszych kobiecych ekip. Od 2019 roku jest kolarką zawodowej grupy CCC-Liv Team.

(MK) fot. aut, facebook/AgnieszkiSkalniak,Dziękujemy za przesłanie błędu