Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
29/09/2022 - 07:15

Agnieszka Skalniak-Sójka dołącza do jednej z najlepszych drużyn kolarskich na świecie

Agnieszka Skalniak-Sójka w 2023 roku dołączy do jednej z najlepszych na świecie i będzie się ścigała się w największych światowych imprezach. Kolarka z Żegiestowa podpisała właśnie dwuletni kontrakt.

Agnieszka Skalniak-Sójka dołączy do profesjonalnego kobiecego zespołu kolarskiego, który bierze udział w elitarnych wyścigach szosowych kobiet, takich jak UCI Women's World Tour. 

- Kontrakt podpisałam na dwa lata. Bardzo się z tego powodu cieszę. To spełnienie moich marzeń. Drużyna jest jedną z najlepszych na świecie i ściga się w największych światowych imprezach.- napisała Agnieszka Skalniak-Sójka w mediach społecznościowych. 

- Dostanie się do World Teamu, to jednak długa droga. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ludzie, którzy przez wszystkie lata uprawiania przeze mnie kolarstwa stanęli na mojej drodze. Od każdego czegoś się nauczyłam.

Obecnie Agnieszka Skalniak-Sójka reprezentuje ATOM Deweloper Wrocław.

Agnieszka Skalniak-Sójka urodziła się w 1997 roku Krynicy-Zdroju. Jako juniorka, podczas mistrzostw świata w Ponferradzie (2014), zdobyła brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego. Sukces ten powtórzyła w następnym roku Richmond (USA).

Ścigała się w kazachskiej Astanie (2017), reprezentowała belgijską drużynę Experza-Footlogix (2018), trafiła też do CCC-Liv Team. Od stycznia 2021 roku reprezentuje barwy drużyny MAT-ATOM Deweloper Wrocław. W tym sezonie na najwyższym podium kolarka z Żegiestowa, stanęła już czternastokrotnie. (MK) fot. arch. Agnieszka Skalniak-SójkaDziękujemy za przesłanie błędu