Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
29/12/2019 - 15:10

Akademia Sandecja wyróżniona przez PZPN

Piłkarska młodzież z Nowego Sącza ma się gdzie szkolić. Młodzi adepci futbolu z regionu są w dobrych rękach, Akademia Sandecja spełnia wszelkie kryteria profesjonalnej kuźni talentów i otrzymała duże wyróżnienie od PZPN-u.
Młodzież z Sandecji ma świetne warunki do rozwoju

Niewiele jest klubów w Polsce, mogących pochwalić się takim wyróżnieniem. Sandecja znalazła się w wąskim gronie zespołów, które spełniają rygorystyczne kryteria PZPN-u dotyczące szkolenia młodzieży. – Akademia Sandecja otrzymała od PZPN złotą gwiazdkę w klasyfikacji szkolenia. Tylko 17 proc. klubów zostało nagrodzonych w tej klasyfikacji, nie wszyscy mogli nawet wystartować w procesie ubiegania się o to wyróżnienie – mówi prezes Sandecji Artur Kapelko.

Odznaczenie PZPN-u to nie tylko prestiż, ale i gratyfikacje dla klubu. Dlatego warto pielęgnować akademię, która pozwoli na rozwój nie tylko młodzieży, ale i całej Sandecji. – Jest to powód do tego, że możemy się uśmiechnąć. Nie jest to jednak coś, co dostaniemy raz na zawsze. Musimy pracować, żeby to utrzymać. PZPN planuje gratyfikacje w tym rankingu najlepszych akademii, liczymy, że będziemy za to również nagrodzeni – dodaje Kapelko.

(ps), fot. Sandecja.plDziękujemy za przesłanie błędu