Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 24 kwietnia. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
05/08/2022 - 14:10

Baseny i kąpieliska na upalne dni w okolicach Nowego Sącza. Gdzie odpoczywać?

Piękna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą. Gdzie szukać miejsca w okolicach Nowego Sącza? W powiecie nowosądeckim jest kilka kąpielisk i basenów zewnętrznych, gdzie mogą bawić się całe rodziny.

Baseny zewnętrzne i kąpieliska:

Stary Sącz stawy

Kąpielisko w Starym Sączu oferuje plażę, wyznaczone miejsca do pływania, kajaki i rowerki wodne. Swój koc plażowy można rozłożyć również w cieniu drzew. Dostępne są także ławki i stoły oraz boisko do siatkówki plażowej. Do dyspozycji jest również zaplecze sanitarne (ubikacja i prysznice).

Stawy w Starym Sączu przyciągają tłumy turystów. Nie bez znaczenia w tym przypadku jest lokalizacja kąpieliska – znajduje się ono tuż obok mostu świętej Kingi w Starym Sączu i ścieżki Velo Dunajec. Samochód można zostawić na bezpłatnym parkingu przed bramą.

Wstęp na stawy kosztuje 11 złotych. Bilet ulgowy to koszt 7 złotych. Dostępne są także bilety rodzinne za 25 złotych, które uprawniają do wejścia na teren kąpieliska dwóch osób dorosłych i dwójkę dzieci. Posiadacze Karty Dużej Rodziny zapłacą 6 złotych za bilet.

Piwniczna-Zdrój – baseny na Radwanowie

Baseny na Radwanowie znajdują się tuż przy rzece Poprad, nieopodal terenu rekreacyjnego na Nakle. Do dyspozycji są tutaj zarówno baseny kryte jak i otwarte.

Basen kryty posiada 3 tory pływackie. Duża zewnętrzna niecka również posiada trzy tory. Tam znajdziemy także dwie zjeżdżalnie, masaże wodne oraz atrakcje i brodzik dla dzieci. Baseny na Radwanowie dysponują także wanną z hydromasażem i sauną.

Bilety można kupić na godzinę, dwie, trzy godziny albo na cały dzień. W przypadku biletu normalnego są to odpowiednio kwoty: 15, 20, 25 i 40 złotych. Dzieci do dwóch lat wchodzą za darmo. Bilet ulgowy na godzinę kosztuje 10 złotych, a na cały dzień – 30 złotych.

Muszyna – baseny Zapopradzie

W Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie w Muszynie możemy skorzystać z zewnętrznego basenu rekreacyjnego z torami do pływania i atrakcjami wodnymi, baseny dla dzieci, jacuzzi i zjeżdżalni.

Baseny na Zapopradziu dostępne są tylko latem, ale kuracjusze i turyści odwiedzający Muszynę w inne pory roku mogą skorzystać z basenów krytych dostępnych w hotelach i pensjonatach.

Bilet wstępu na Zapopradzie kosztuje 34 złote za 3 godziny. Wejście dla osoby dorosłej na 5 godzin to koszt 39 złotych. Za całodzienny karnet zapłacimy 46 złotych.

Na zniżkę mogą liczyć uczniowie i emeryci. Dzieci do 3 roku życia wchodzą za darmo. Bilet ulgowy za trzy godziny kosztuje 29 złotych, a na cały dzień – 39 złotych.

Centrum Rekreacji i Sportu znajduje się nieopodal Ogrodów Sensorycznych w Muszynie. Samochód można zaparkować na bezpłatnym parkingu przy Alei Zdrojowej.

Tylicz – basen zewnętrzny

Odkryty basen możemy znaleźć przy osadzie turystycznej „Domki w Lesie” w Tyliczu. Nieopodal znajdują się słynne mofety. Basenu rekreacyjnego pilnuje ratownik. Również dzieci znajdą tutaj sporo atrakcji – nie tylko wodnych.

Dla odwiedzających dostępne jest boisko do siatkówki plażowej i badmintona. Za jednorazowy bilet normalny zapłacimy 14 złotych. Bilet ulgowy to kosz 8 złotych. Dzieci poniżej trzeciego roku życia wchodzą za darmo. Dostępne są również bilety 3-dniowe lub weekendowe w cenie 39 złotych (normalny) i 21 złotych (ulgowy).

W sąsiedniej Krynicy-Zdroju urlopowicze znajdą również baseny w prywatnych ośrodkach noclegowych i hotelach.

Zobacz również: Baseny w Nowym Sączu. Gdzie szukać ochłody w letnie dni? Ile kosztuje wstęp?

Baseny kryte:

W powiecie nowosądeckim dostępne są również pływalnie kryte, które są dobrą alternatywą w razie niepogody. Większym kompleksem jest Aqua Centrum w Chełmcu. Basen znajdziemy również w Korzennej – kryta pływalnia została otwarta na początku kwietnia 2022 roku.

Zarówno w Chełmcu, jak i w Korzennej, znajdziemy nie tylko niecki z torami pływackimi, ale też wanny z hydromasażem oraz sauny. ([email protected], fot. Andrzej Klimkowski - nowosadecki.pl, SS, Facebook: Osada Domki w Lesie)

Zadanie zrealizowano w ramach konkursu „Kocham Sądeckie- Edycja 2022” przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego.







Dziękujemy za przesłanie błędu